robot

hepsi | bugün   9 entry   -

2

bir işi daha kolay ve daha düzenli bir şekilde yapmaya yarayan bir çeşit mekanizma ile çalışan otomatik aygıtlara denir.

0

genellikle insan biçimde tasarlanan ve insanın yaptığı işleri yapmasını sağlayan elektronik ürünlere denmektedir.

0

insan işlerini ve sorumluluklarını üstlenmesi için yapılan genellikle hantal insanların ve teknoloji severlerin çok sevdiği ve sürekli seri üretimi çıkmasını istedikleri ileriye doğru yönelik cinsiyeti olan ama maliyetli olan cihazlardır

0

insanlar tarafından yazılan kodlar sayesinde komutlandırılabilen, başlıca amacı insanların hayatını kolaylaştırmak olan elektronik cihaz.

0

makinelerin geliştirilmesinden bu yana bilim adamlarının ve mucitlerin hepsinin kafasından geçen ve artık somutlaşan düşünce. amaçları her ne kadar insanlığa yardım etmek olarak düşünülse de eninde sonunda insanlığı ele geçireceğine dair de bir inanış mevcut

0

bir işi yapması için eğitilen otomatik olarak çalışan aygıttır üzerine basıldığı zaman çalışır pille çalışanları da bulunur ne dersen onu yapar sözden çıkmaz.

1

insanların üretimi ile oluşan ve elektronik olarak çalışan metal yığınlarıdır. duyguları yoktur. herhangi bir işi yapması için programlanabilmektedir.

1

robot, otonom veya önceden programlanmış görevleri yerine getirebilen elektro-mekanik bir cihazdır. güncel tanımı ile robotlar, elektronik ve mekanik birimlerden oluşan, algılama yeteneğine sahip olan ve programlanabilen cihazlardır

1

genellikle insan biçiminde ve metalden vb. yapılan, programlanınca belirli bir işi ya da çeşitli işleri yapabilen, fabrikalarda tehlikeli işlerde insan yerine kulllanılan, elektrikle çalışan otomatik aygıt.
bilimkurgu filmlerinde görülen, insana benzeyen, konuşan, yürüyen ama duyguları olmayan makine insan.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler