ritm

hepsi | bugün   5 entry   -

1

şiirde, hecelerdeki vurgu, uzunluk, kısalık, kalınlık, incelik, yükseklik gibi ses özelliklerinin ve duraklarının düzenli bir şekilde tekrarlanmasından doğan uyum.

1

bir dizede bir notada vurgu. uzunluk ve ses uzunluklarının. durakların düzenli bi bicimde. ses iygunlugudur, gerekli aletlerde kullanılarak güzel bir tını olur.

1

ritim, bir dizede, bir notada vurgu, uzunluk veya ses özelliklerinin, durakların düzenli bir biçimde tekrarlanmasından doğan ses uygunluğu, tartım, dizem. çeşitli aletlere vurarak çıkarılan, düzenli ve akıcı seslerin oluşturduğu bütündür. vurmalı çalgıların ve perküsyonun temelidir. tek vuruş; rlrlrlrlr... diye gider

0

ritim, bir dizede, bir notada vurgu, uzunluk veya ses özelliklerinin, durakların düzenli bir biçimde tekrarlanmasından doğan ses uygunluğu, tartım, dizem. çeşitli aletlere vurarak çıkarılan, düzenli ve akıcı seslerin oluşturduğu bütündür. vurmalı çalgıların ve perküsyonun temelidir.

1

ritim, bir dizede, bir notada vurgu, uzunluk veya ses özelliklerinin, durakların düzenli bir biçimde tekrarlanmasından doğan ses uygunluğu, tartım, dizem. çeşitli aletlere vurarak çıkarılan, düzenli ve akıcı seslerin oluşturduğu bütündür. vurmalı çalgıların ve perküsyonun temelidir. tek vuruş; rlrlrlrlr... diye gider.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler