ressam

hepsi | bugün   9 entry   -

1

bir sanatçıdır. değişik türde resimler çizenlere ressam diyoruz.

0

resim yapan sanatçıtır

ressam
0

resim yapan ve resimle ilgilenen sanatçı olarak tanımlanabilmektedir.

0

ressamlar, hayal güçlerini beyinlerinden ellerine, ince bir çizgi ile yetenek olarak aktaran insanlardır. gözün göremediği hiçbir şeyi resmedemezler. hayallerinde kurdukları şeyleri, beyinlerinde tasarlayıp çizmeleri zaten onları ressam klan en önemli özelliktir. sonuçta fotoğraf makinesinin çektiği fotoğrafı ayrı tutarız, ressamın çizdiği resimleri apayrı tutarız. birisinde özgünlük vardır, hayal gücü vardır. diğerinde net olan kesin olan şeyler vardır.

0

resim sanatıyla uğraşan ilgilenen kişiye denir.

0

ressamlar resimleri çok güzel çizen insanlara denir. gördüklerini hemen aktarabilirler ve doğuştan geken bir yetenekde olabiliyor.

0

her türlü manzara veya tarihten bir kareyi boyaları ile tuvale yapan ve bunda kendinden bişeyler vererek insanların beğenisine sunan kişi.

0

doğada gördüğü canlı veya cansız herşeyi kendi hayal gücüyle yorumlayarak ve çeşitli çizim araçlarını kullanarak resim kağıdına aktaran kişiyi ifade eder.

0

önüne gelen bütün resimleri çizilebilen resim konusunda yeteneği bulunan kimse de ve bu iş ile uğraşan kimseye ressam denir usta bir şekilde resim yapar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.