reklam

hepsi | bugün   7 entry   -

4

bir fikri veya düşünceyi ya da herhangi bir ürünü geniş kitlelere duyurmak ve o ürünün satışını yapabilmek için televizyonda veya sosyal mecralarda yayınlanan bir tanıtım.

2

amerikalılar ulusun atalarından biri olarak kabul ettikleri benjamin franklin'i amerikan reklamcılığının atası olarak görürler. franklin kurucusu olduğu pennsylvania gazetesi'nde haber ve duyuruları uyumlu bir biçimde birarada sunardı.kendisi, kullandığı bu gazetecilik ve reklam modelini ingiltere'ye yaptığı bir geziden getirmiştir.franklin, yazı karakteriyle oynayarak,titrek bir yazıyla yazdığı eşit uzunlukta olmayan üç-dört satırlık duyurularda ilk illüstrasyonları yaratmış.

2

bir ürünü yada bir şeyi çok büyük bir alanda yaşayan insanlara tanıtmak amacı ile yapılan bazen bir yerlerde asılan pano yada televizyonlardan yapılan tanıtım.

2

herhangi bir ürünü televizyon aracılığıyla tanıtmak

3

bir ürün ya da hizmete olan talebi artırmak amacıyla yapılan her türlü etkinliğe reklam denir.. karşılığını en çabuk alan yatırım olarak bilinir.. başarılı bir reklam ürünün bile önüne geçebilir.. kötü bir reklam bile konuşulduğu için işe yarar.. bu yüzden de reklamın iyisi kötüsü olmaz..

2

reklam bir şeyin isimini duyurmak tanitimini yaak ve insanlarin o ürune talepte bulunmasini sağlayan bir çesit yol ve ya izlenim diyebilirim

1

reklam birşeyi yada ürünü birilerine tanıtma amaçlı yapılır reklam yapılmazsa hiç bir şekilde faydası olmaz ürünler elde kalır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.