rekabet

hepsi | bugün   8 entry   -

2

bir iş için bir yerde aynı amacı olan insanların bir birleri ile olan ilişkilerine denilir.mesela bir futbol maçında iki taraf bir birlerinin rakibidir.

1

yarışma olarak da ifade edilir. farklı iki kişi, kurum vb. arasında var olan üstünlük mücadelesidir. bu mücadele yani rekabet, spor alanlarında daha belirgindir. rekabet üst düzeydedir.

0

bir yerde bulunan insanların muyum herhangi bir canlıların öne geçmek için veya birşeyin faydasından daha çok yararlanabilmek için harcadıkları çabalara denilir yani bir yarışmada iki tarafın zıbınları birbiriyle rakiptirler.

0

iki kişi veya birden çok kişi arasında geçen mücadeleye verilen isim.

0

aynı işi yapan kimseler veya kuruluşlar arasındaki daha iyiye ulaşma, daha iyi sonuç alma yarışması.

1

bir yarışta bulunan insanların veyahut aynı alanda çalışan kuruluşların tüm birikimilerini, emeklerini kullanarak rakiplerinden daha başarılı olma, daha iyi bir ürün üretme veya hizmet sunma amacına yönelik yoğun çabaya verilen isim.

1

bir alanda birbiri ile yarış halinde olan kişilerin içinde bulunduğu durumdur. iş hayatında, sporda, ülkeler arasında ya da sosyal hayatta görülebilir. bir taraftan rakipleri işlerinde başarılı olmaya motive ederken bir taraftan abartılması halinde zarar da verebilir.

0

iki kişi arasındaki bir yarışmada biri diğerinin geçmek amacıyla yaptığı rakipler hırs azim önemlidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.