recim

hepsi | bugün   8 entry   -

4

bir çeşit idam yöntemi. her hangi bir suçundan ya da hatasından dolayı değil daha çok cahil sürüsünün namus adı altında taşlayarak birini öldürmesi yöntemidir.

4

recm aslında bir insanlık suçudur genellikle ortadoğu da aşırı islamcıların ve cahil toplumların dini hedef aldığı yada namusu bahane ederek kişiye verdiği bir tür taşlama şeklinde ki ceza yöntemidir.

3

özellikle arap ülkelerinde oldukça fazla uygulanan ve insanlık dışı bir suçtur. hiç bir dinde ve kanunda yeri yoktur. insan öldürmenin haklı hiç bir sebebi olamaz.

1

insanlık adına utanç verici bir uygulama.

3

bir suçtan dolayı insanların bir yere kafası yer yüzünde olacak şekilde gömüldükten sonra insanların onu taşlayarak öldürmeleridir.

2

sözlük anlamı 'taşlamak' ve 'kovmak' olan, islam hukukunda terim olarak ise zina yapan 'evli erkek ve kadına uygulanan taşlayarak öldürme cezasını ifade eden arapça bir kelimedir. islam öncesinde yahudilikte de var olan bir ceza olan recm islam hukukunda en tartışmalı konulardan birisidir.

0

islam ülkeleri adı altında uygulanan, dinin ve kitabının hiç bir yerinde uygulanması gereken bir ceza olarak görülmemiş, cahil ve yobaz kimselerin uydurulmasıyla ortaya çıkarılmış olduğunu düşündüğüm insanlık dışı olay, vahşet.

0

şeriat kanunlarına göre zina yapılan kişilerin taşlanarak öldürülmesine dayanan bir uygulamadır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler