rap müzik

hepsi | bugün   15 entry   -

4

ritmik bir müzik alabildiğine hızlı ve kafiyeli sözlerle birlikte söylenen içinde çoğu zaman hayata karşı bir isyan ve eleştiri barındıran bir müzik türü,sagopa kajmer bu konuda benim beğendiğim bir isimdir.

1

ceza , sagopa kajmer gibi sanatçıların söylemiş olduğu müzik türüdür. oldukça hızlı söylenen müziktir. neredeyse lafları bile anlaşılamayacak kadar hızlı olmasıdır.

9

underground tabakanın yaşayış tarzını, yaşam felsefesini anlatan günümüzün popüler kültürüne karşı olan arka planda çalan ritmik müzik eşliğinde hızlı söylenen müzik kültürüdür. ülkemize almanya dan getirtilen bu kültürü ilk yayanlar ceza, sagopa fuat dr fucks gibi isimlerdi. ülkemizde yeni yeni dinleyicisi oluşan bu kültür sokağı pop müziğin ihtişamına karşı çok güzel bir şekilde anlatıyor. gerçekçi ve samimi bir müzik türü herkes beğenmez,herkesin hoşuna gitmez. gitmesin de zaten herkesin dinlediği bir şey git gide yavanlaşıyor zaten az ve öz dinleyicisi olsa yeter .

0

içeriğinde çok fazla cümleye yer verilmesi nedeniyle duygulari daha iyi anlattığına inanılan bir müzik türüdür ergenlik döneminin vazgeçilmezidir diğer müzik türlerine nazaran daha protest olan ve sertlik barındıran müzik turudur

1

ritmik amerikan poetry nin kısaltılmış haline rap demiyor.yani ritmik şekilde söylenen amerikan şiiri. protest olarak yapılsa da öyle bir zorunluluğu yoktur.

1

rap muzik= ritime uygun birazdaha hizli normal sarkilara anzaren okunus tarzi ritimin hizina gore ayarlanip soylenen sarki turudur

0

rap i yapan kişi nin yaşantısından veya hayal ürünü olarak çıkan bir tür dür.
dinliyicilerin ise kendi ruh halini yansıtan bu türü severek dinlemesi olabilir?

0

rap müzik insanın ruh halini anlatan veya bir olay üzerinden yazılan bir türk dür.
rap i yazımı da önemlidir ama yazımı kadar söyliyecek kişi ve şöyleyiş şeklide önemlidir.

0

şarkının daha hızlı olarak söylenmesidir. genellikle genç insanlar dinler.

0

hip hop kültürünün müziğidir

0

rap müzik genelde yabancıların çok iyi olduğunu düşündüğüm. ve türklerde de birkaç iyinin olduğunu düşündüğüm rap müzik tarzı ritimleri v.s hızlı olur genelde. bir konu üzerinde konuşurlar genelde sözlerde.

0

hızlıca söylenen içinde göndermelerinde olduğu bir müzik türü

0

hızlı ve konuşuyormuş gibi soylenen bir mizik türüdür ulkemizde bir dönem arbask rap oldukça gündemdeydi ve hergun yeni bir rap sanatçısı ortaya çıkıyordu ancak son zamanlarda arabesk rap e olan ilgi azaldi gibi

2

yeraltı dediğimiz illegal işlerle uğraşan insanların hayatlarını,yaşam felsefelerini ,sokağı ve en güzeli pop müzik gibi sahte duyguları değil de birebir hayatı anlatan, gerçeklerin anlatıldığı müzik türüdür. ülkemizde almanya ,amerika gibi ülkelerden ceza , fuat, fucks , sagopa gibi isimlerin getirdiği müziktir. normal müzik gibi değil de daha ritmik ve hızlı söylenir. bu yüzden herkes sevmez ama önemli değil herkesin sevdiği şey zaten kötü oluyor. rap bir yaşam tarzıdır. az ve öz dinleyicisi vardır. pop gibi değildir. iyi ki de değil zaten popu herkes dinliyor ama biz herkes gibi değiliz. selam olsun rap müziği türkiye'ye getirenlere gerçek ustalara para, şan,şöhret için trap yapmayanlara, rapı bırakmayanlara, gerçek rap sevenlere .

0

bir beat eşliğinde sözlerin hızlı bir şekilde beatle uyumlu biçimde okunmasıyla ortaya konulan bir müzik türü. günümüzde oldukça popüler. örnek: ceza - suspus

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.