ramazan bayramının ilk günü

hepsi | bugün   7 entry   -

2

30 gün boyunca oruç tutanlar için sabah kahvaltısı yapmak çok garip gelir bugün bana,geniş aile kahvaltısında oruçla ilgili şakalar yapılır ve tatlılar çikolatalar yenir ramazan'ın acısı çıkartılır.

1

30 gün oruç tuttuktan sonra bayram gelir bayramın ilk günü sabah bayram namazına gidilir sonra büyüklerimizde toplanarak geniş aile ortamı olunca sabah kahvaltısı yenir sonrasında herkes yavaş yavaş misafirlere gezmeye gider yada köylerine gider

1

bayrama girildiğinin farkına varılması biraz zordur. hala kahvaltı yapmaya gönüller elvermez. baklavalar, çikolatalar hazırlanmıştır. bakılır, yenmek istenir ama suçluluk duygusu kaplar yürekleri.

1

ramazanın bitişi ve yemek ve tatlı bayramı şölenine dönen gün. erkenden kalkılıp bayram namazından gelecek babayı beklemek ve gelene kadar tek lokma yiyip içmemek adettir bizde. geldikten sonra bayramlaşma ve kahvaltı ile ramazını bitirmiş oluyoruz.

1

en sevdiğim gün ilk kahvaltımı ailemle beraber yapmak. ailemle bayramlaşma, camiye gitmek çok hoş bir gün.

1

camiye gideriz ve güzel bir gün geçiririz bayramlaşırız akrabalarımızla, komşularımızla ve tanıdıklarımızla ben böyle öğrendim.

1

bayram namazından sonra, yörelere göre değişen özel menüler hazırlanarak yapılan yiyeceklerle yapılan kahvaltının ardından, gelen misafirleri karşılayıp, bayramların vazgeçilmezi olan tatlılar ikram edililir ve büyüklerin ellerini öpmek, hal hatır sormak, uzun zamandır görmediğimiz dostlarla
biraraya gelmek için bayram ziyaretleriyle güne başlanır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.