ramazan

hepsi | bugün   9 entry   -

1

11 ayın sultanı müslümanlarca kutsal sayılan her müslümana farz olan ramazan orucunun tutulduğu ay

0

ramazan ayı 3 aylardan biridir. bu ayda ibadetlerimizden biri olan oruç tutulmaktadır. oruç tutmak, aç insanların halini anlamaktan çok, insanın bedenine ve nefsine hakim olmasını sağlama durumudur.

2

hicri takvime girmek üzere olduğumuz ay. mübarek ay olarak kabul edilir, müslümanlar için oruç ayıdır.

1

müslümanların oruç tuttuğu ay ramazan ayıdır bu ay onbir ayın sultanı olarak bilinir kutsal bir aydır müslümanlar bu ayda farz olan oruçlarını eda ederler.

0

ramazan; müslüman olmanın 5 şartından biridir. nefsi açlık ile terbiye edip yoksulun halinden anlamak vücudun şükrünü yerine getirmektir.

1

hicri takvimdeki aylardan bir tanesinin adıdır. müslümanlıkta üç aylar dediğimiz aylar olan recep, şaban ve ramazan ayları çok önemlidir. ramazan ayında müslümanlar oruç tutar ibadetlerini arttırır ve nefislerini temizler.

0

müslümanlık inancına göre oruç tutulan aydır. üç aylar olarak bilinen recep, şaban ayından sonra gelen aydır. bu aylar müslümanlar için kutsal aylardır. en kıymetli olan ay ise ramazan ayıdır.

0

29 gün oruç tutulan 11 aya sultanlık eden, ibadetlerin ve yardımlaşmanın fazlasıyla arttığı, küslerin barıştığı mübarek ay. bugün 27. günü ve kadir gecesi. bu sene de bitmek üzere son üç gün.

0

islam dininde emredilen oruç u tutma ayıdır. bu oruç tutma işlemi 30 gün sürer. 11 dan fazla bu ayda ibadetler edilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.