postal

hepsi | bugün   10 entry   -

0

asker botu. genelde ilk girişte ayağın ağzına tükürür

1

kaba bir şekilde yapılmış olan bir tür ayakkabı yada bota verilen ada denir.genelde askerde kullanılan botlara verilen isim olarak kullanılır.

0

zamanında asker botlarına verilen addı postal. rastgele bezlerle sarılarak yapılan asker ayakkabılarına verilen ad.

1

gürcüce hafif kız anlamına gelen ayağa giyilen genellikle askerlerin giymesinden dolayı bu şekilde anılan kaba bir şekilde yapılmış olan bota verilen isimdir. aslında askerlerin giydiği değildir.

0

askerleğün kullandığı bota verilen bir isimdir. sağlam ve kaba bir bottur. giyen kişiyi rahatsız eder. ayakta oluşan nasırlarla rahatsızlıklardan kurtulursunuz :-)

0

kaba ayakkabı anlamı vardır.

1

bir tür ayakkabı modelidir.yani bir tür bottur.genelde de askerde giyilen botlara verilen bir çeşit isimdir.bunlar her günde boyanır.

1

askerlikte kullanılan kalın, kaba botlardır. genellikle yürümenin zor olduğu söylenmektedir. uygun adım yürüyüşünde bu botlar giyilir.

0

bizim orda nor al ayakkabıya bile postal diyorlar. bence en doğalı da bu olması gerekir. bir ara benimde ağzım alışmıştı postala.

0

genelliklle askerlerin kullandığı kaba sağlam dayanıklı botlardır. çok sağlamlardur bir ara bendede vardı ben çok memnundum ama şimdi giyer miyim bilmiyorum.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.