pipet

hepsi | bugün   9 entry   -

1

bir meyve suyunu, veya başka bir sıvıyı bulunduğu kaptan içmemize yarayan ince uzun hortum şeklinde bir eşyadır. içecekleri pipetle içmek daha kolaydır.

1

herhangi bir sıvıdan,içine solukla çekme yoluyla bir miktar örnek almaya ya da sıvıları bir kaptan başka bir kaba aktarmaya yarayan,dereceli cam boru,kimya terimidir.

0

pipet
kelime kökeni : fransızca

sıvıları, solukla içine çekip kaptan kaba aktarmaya yarayan cam boru

sıvı içecekleri bardak veya şişeden kolayca içmek için kullanılan ince, plastik boru, kamış

1

pipet içcecekleri şişeden ya da bardaktan daha kolay içmemizi sağlayan çubuktur. benim en çok kullandığım şeylerden biridir. bir şeyler içtiğimde pipetsiz rahat edemiyorum. bu yüzden renkli şekilli pipetler içmeyi tercih ediyorum

1

dar uzun ve derin bardaklardan sivi icecekleri kolaylikla icebilmemizi saglayan uzun ince pilastikten yapilmis ici delikli uzun silindir bicimli icecekleri icmemize yarayan kullanisli ve pratik aractir.

0

soğuk içeçeklerde asla şişesinden kafaya dikerek içemem ve bardak olayına da tamamen aykırı olduğumdan dolayı pipet tercihimdir, pipetin ucunu ısırmakta en büyük hobim.

0

kavanoz içerisinde olan bir şeye veya bir içeceğin ağzının dar olması durumunda rahat bir şekilde içmemiz e yarayan uzun ince plastik boru dur bunun sayesinde direkt olarak boğazımıza içecekleri gönderebiliriz.

0

likit sıvı alınımını sağlar. emme yoluyla sıvı ağza alınır. likit tüketildikten sonra pipet'in iki ucu sıkıca tutulur ve aksi yönlerde çevrilir, ortada yeterli basınç sağlanınca fiske yoluyla patlatılmaya çalışılmalıdır.

1

bardak, şişe gibi eşyaların içine konulan, sıvı maddeleri daha rahat içebilmemizi sağlayan ince, uzun plastik borudur. renkli pipetler, ucu kıvrılan pipetler vardır.bazıları kokteylleri süslemek için pipetlere süs takıyorlar.

pipet

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler