pil

hepsi | bugün   10 entry   -

1

kimyasal enerji depolayarak o enerjiyi elektriğe çevirmeye yarayan araca denir genellikle kumanda saat gibi yerlerde kullanılır

1

elektirik enerjisi üretir genellikle saat ışık ve kumandalar kullanılır.

1

pil, kimyasal enerjinin depolanabilmesi ve elektriksel bir forma dönüştürülebilmesi için kullanılan bir aygıttır. piller, bir veya daha fazla elektrokimyasal hücre, yakıt hücreleri veya akış hücreleri gibi, elektrokimyasal aygıtlardan oluşur. bilinen en eski insan yapısı piller, bağdat pilleridir. ayrıca bittikten sonra buzluğa atıp birazcık daha şarj edilebilen mucizevi cisimcik

0

basit bir elektrik sağlayıcıdır. içindeki kimyasal maddeler aracılığıyla elektrik enerjisi sağlar. farklı ihtiyaçlara göre birçok farklı pil çeşidi üretilmiştir. çoğu pil tek kullanımlıktır. fakat şarj olan piller de vardır.

0

bazı şeylerin şarj almasını sağlar ve onun çalışmasını sağlar içerisinde bulunan kimyasallar sayesinde çalışır.icinde küçük kömür tozları bulunur.

1

kimyasal bir tepkime sırasında açığa çıkan erkeyi doğrudan doğruya elektrik erkesine dönüştüren aygıt.
gücü tükenmek.
iyice yaşlanmak.
(erkek için) iktidarsızlığa uğramak

0

bazı aletlerin şarj olmasını sağlar

1

küçük ev eşyaları yada oyuncakları çalıştırmak için kullanılmakta olan ve içerisinde kömür tozu bulunan ve kimyasal ile çalışmakta olan araçtır.

0

kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren araç türleri, batarya.
genellikle küçük ev aletlerinde uzaktan kumandalı araçlarda kullanılır.

0

bazit elektronik cihazlara enerji veren katı güç kaynağıdır.birçok farklı çeşidi vardır. ince pil, kalem pil, şişman pil. yassı pil vb. en çok bilineni ve tüketileni kalem pildir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.