pide

hepsi | bugün   10 entry   -

0

ramazanlarda ekmek yerine susamlı uzun veya göbekli şeklinde yapılan yiyecek,ramazan ayında herkes pide sırası bekler, bir de karadeniz pidesi vardır tadına doyum olmaz.

0

ilk akla gelen ramazan pidesi olsa da kıymalı, kaşarlı, ıspanaklı, kuşbaşılı gibi çeşitleri olan lahmacuna benzer bir yemeğin de adıdır. dönerli pide bile görmek mümkündür.

0

ramazan ayına özgü olarak yapılan ekmek çeşididir. bazı yerlerde tüm yıl yapılmaktadır. kendine has bir şekli ve lezzeti vardır. sütlü olanı da yapılır. çok severim. çıksa da yesem.

1

ramazanda fırınlarda yapılan bir ekmek türüdür.

0

mayalı hamurdan yapılan istek ve arzuya göre üzerine yumurta, kıyma, pastırma, peynir, kaşar vb. ürünler konarak pişirilen ince hamur, bir çeşit ekmek.
en favorisi ramazan pidesi olanıdır.

0

ramazan ayının vazgeçilmez ekmeğidir yuvarlak olur ayrıca bence pastanelerde satılan yumurtalı pideler çok lezzetli oluyor

1

pide denildiğinde, sade, ekmek hamurundan yapılan, yumurtalı ya da yumurtasız olan, hamur işi düşünülmektedir. fakat, içine malzeme konularak yapılan, genellikle, ince, uzun olan, yemek çeşidi de vardır. samsun pidesi meşhurdur.

0

normal mayalı hamurdan yapılıp parmaklandirilip üzerine yoğurt ve yumurta sarısını sürüp susam eklenmesi ile ramazan ayında tercih edilen bir ekmek çeşidi.

0

mayalanmış bir hamura fırıncıların 'tırnak atmak' deyimiyle üstüne susam serpilen ve afiyetle her yemeğin yanında yenilen ekmek çeşididir.

0

ramazan ayında sadece ve yumurtalı şeklinde popüler olsa da yılın 365 günü farklı türlerde ve içeriklerde fazlasıyla da satılıyor, yeniliyor, tercih ediliyor.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.