penguen

hepsi | bugün   6 entry   -

1

sayıları yüz binleri aşan, kanatlı ama kanatları gelişmemiş olduğu için uçamayan, yüzme konusunda uzman olan bir hayvandır. deniz hayvanları ile beslenirler.

0

kanatları uzun telek tüylerinden yoksun olup, kırılmadığı için uçmaya yaramaz.buna karşılık yüzerken çok kuvvetli yüzgeç vazifesi görür.penguenler buz üzerinde sıçrar ve çok iyi kayarlar.

1

genelde insanların gördüğünden "ay ne tatlı" diye düşündüğü, güney kutbunda yaşayan-kuzey kutbunda yoktur- uçamayan, dimdik durabilen, perde ayaklı deniz kuşlarıdır. toplamda 17 kadar farklı türü vardır.

0

kutuplarda yaşayan siyah beyaz hayvanlardır genellikle paytak paytak yürür kanatlarının bulunmasına rağmen uçamayan tek kuş türüdür.

0

irili ufaklı birçok farklı türü olan bir deniz canlısıdır. soğuk iklimlerde yaşar. kutup bölgelerinde en delikanlıları bulunur. kuş türü olduğu söylenir. kendine has bir yürüyüşü vardır. balıklar ile beslenir. şirindir. çocuklar çok sever. olsa da beslesem. :d

1

bir kuş olarak bilinmektedir. penguenler yumurtladıktan sonra erkekler yumurtayı korurken dişiler yemek bulmaya giderler.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.