paralı poşet uygulaması

hepsi | bugün   22 entry   -

2

insanların önce tepki gösterdiği ama kısa sürede alıştığı uygulama.

0

bence bir sınır koyup o sınırı aştığında paraya çevrilsin.

1

ülkemizde 1 ocak 2019 tarihinde gündeme gelen. genelde pek imsnaların sevmediğini yarı çevresel olan bir uygulama. avrupa'da yıllardır poşetler para ile satılmaltaydı. maksatlı tarafı önlmekmiş.

1

çok faydalı olduğuna inandığım bir uygulama. destekliyorum. geç bile kalmıştık.

0

olmasa da olurdu, çevremizi sadece poşetle koruyamıyoruz maalesef. oldukça ses getiren ve gündem oluşturan bir mevzu olmasına rağmen her şeye olduğu gibi poşetin paralı olmasına da alıştık.

1

bu uygulama çıktığı anda büyük bir sansasyon olmuştu insanlar aşırı derecede tepkiler gösterdi bu tepkiler de bence biraz haklılar da çünkü insanların parayı harcayacağı o kadar çok yer var ki ekstradan bir de poşete para vermek insanımıza zor geliyor fakat şimdilerde ise bir nebze insanlar bu duruma alıştı markete gidileceği gün ve kendi yanına bir iki tane poşet alıp öyle gidiyorlar ya da 25 kurusuna 50 kuruşlar kıyıp bir iki poşet alıyorlar kısacası çevre açısından güzel insanlar açısından kötü olan bir uygulama.

0

çevre için gayet iyi bir uygulama olup, alışverişlerde file ve bez çantaların yerini aldığı bir uygulamadır.

0

haberlerde ve sosyal medya mecralarda insanların mizah amaçlı yaptığı paralı poşet uygulaması büyük ilgi görmüştür

0

1 ocak 2019 tarihi itibariyle çevreyi koruma adına geçilen uygulamadır. belirli ürünler dışında market ve mağazalarda ücretsiz poşet verilmesi imkanı kaldırılmıştır. böylece uzun yıllar boyunca doğada kaybolmayan poşetlerin kullanımının azaltılması amaçlanmıştır. başlarda tepki görmüş olsa da bu uygulamanın yerleştiğini söyleyebiliriz.

0

poşetleri paralı yaparak insanların para vermemek için almamalarını sağlayıp önceden parasız alınan poşetler gibi çevreye atılmaması çevreyi kirletmemesi için yapılan bir uygulamadır.bence bu uygulamanın daha iyi bir sonuç vermesi için daha da pahalı yapmaları gerekiyor.

0

hükümetin diğer ülkeler yapıyor diye bizler de getireceğiz dediği ve herkesin tepki gösterip daha sonra alıştığı durumdur.

0

paralı poşet uygulaması devlet özel sektör el ele temiz çevre sloganları ile başlattıkları bir uygulama 0,25 kuruşun 0.15 devletin kasasına 0,10 özel sektör kasasına gidiyor

1

olurdu olmazdı söylentileri ile 2019 yılının ilk sabahında geçilen insanların tepkilerini gösterdiği hatta para ile poşet alıp bu poşeti aldığı yere iade ederek farkındalık yaratmayı başaran insanların uygulamayı protesto etmeleri ile 1,2 ay boyunca gündem de kalan zamanla alıştığımız bir uygulama. poşet yoksa bez poşet, pazar arabası, sırt çantası gibi alternatifler ile aşdığımız konu yani mazide kalan bir olay.

0

1 ocakta başlayan bir uygulamaydı ve gündem olacak şekilde abartılmışti şimdi herkes çok kısa bir sürede alıştı kimseye tuhaf gelmiyor. çoğu kişi evden poset götürüyor artık iyi oldu bence.

0

plastik poşetlerin doğada yok olma sürecini öğrendikten sonra daha da bir hak verdiğin uygulama.keşke daha önce uygulamaya geçseydi dediğim ve böylelikle de piknik alanları ve ormanları çöp deryasına dönüştürmenin önünü alabileceğimizi düşündüğüm uygulama.

0

paralı poşet uygulaması türkiye'de 2019 yılının ilk günü yürürlüğe girmiştir. poşet kullanımı ve doğaya verdiği zararların azalması açısından iyi olduğunu düşünüyorum. aynı zamanda insanlarda yanlarında bez torba ya da file taşımaları da sorumluluk bilinci yarattı. çünkü artık sadece marketlerde değil, mağazalarda da bu uygulama geçerli.

0

devletin parasının kalmayışı ve kısa yoldan para kazanma çabasıdır. aksini söyleyen varsa sorarım size o zaman manavlarda ve pazarlardaki poşet, poşet değil midir?

0

doğaya saygı ve çevre temizliğine katkı adı altında yeni bir rant.

0

akepe hükümetinin yıllar boyunca yaptığı iki iyi şeyden biridir. diğeri ise dumansız hava sahasıdır.

0

unutkanlığın cezasının 25 kuruş olduğu uygulama.

0

bir günde dayatılan, halkı düşünmeden yapılan, kısa sürede alıştığımız bu uygulamayı getirenlere değilde kariyerlere trip atmamızı sağlayan uygulama.

0

madem bu kadar plastiğin kullanılmamasını istiyorsun. başka çözüm bulabilirsin. bu poşetlerin parasını halka yüklemek nedir? bu uygulama ile büyük marketlere milyonlarca liralık yeni kaynak yaratıldı.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler