papatya

hepsi | bugün   7 entry   -

3

papatya bir bitki türü olmakta ve çoğu yeşillik alanlarda doğal olarak yetişmektedir. bu çiçek genelde aşık olan insanlar tarafından seviyor sevmiyor diye yaprakları koparılmaktadır.

1

seviyor, sevmiyor, seviyor, sevmiyor en çok bilinen özelliği ve bir yaprağı daha olsa sevecekti dedirten yaprakları hep bu yüzden yolunan zarif ve hoş kokulu çiçek türüdür. papatyanın en güzel yanı alternatif tıp olarak kullanılması. uyku bozukluğu, romatizma, ülser, sindirim gibi sorunlarda papatya çayının oldukça sık tüketilmesidir.

1

sapsarı yüzü, bembeyaz saçları olan kırların minik prensesleri derim ben papatyalara. en sevdiğim çiçektir. baharın güzelliğini müjdeleyen, birbirine bağlanarak saçlara taç yapılabilen narin ama çok güzel bir çiçek...

1

iki çenekli olan bir bitki türüdür.ülkemizin her yerinde çok yerinde yetişir.yaklaşık olarak 30-40 cm kadar uzar. rengi de beyazdır.genelde hediye edilmek için demet yapılır.

0

çiçekleri beyaz tohumları sarı renkli hoş kokulu bu bitkiler sadelik ve güzellik anlamına da gelir

0

beyaz ve sarı renkte bir kır çiçeğidir. çok sevilir. fal bile bakılır. adına şarkılar da yazılmıştır. sevmeyen yoktur. çayı da vardır.

0

papatya, diğer çiçekler kadar gösterişli değilse de, en özel çiçeklerdendir. aşıkların sevilip sevilmediklerini sordukları papatyanın güzelliği sadeliğinden gelir. ilk akla gelen türü kır papatyalarıdır. hemen her yerde yetişebilen bu narin bitkinin güzel bir çiçek olmasının yanında, insan sağlığı için yararlı birçok özelliği de bulunmaktadır. çeşitleri ise şunlardır:
– kır papatyası, kırlarda yetişir, çiçek kısmı küçük ve demet şeklindedir. normal papatya dediğimizde aklımıza zaten kır papatyası gelir.
– biçme, papatyanın biraz büyüğüdür o da demet şeklindedir. çiçek kısmı kır papatyasından biraz büyüktür.
– alman papatyasının (matricaria recutita) çiçek kısmı kır papatyasından ve biçme dediğimiz papatyadan daha büyüktür. alman papatyasının diğer bir ismi ise gerbera’dır.

papatya

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler