özlemek

hepsi | bugün   8 entry   -

1

sevdiğimiz birisini yada bir şeyi uzun süre görmediğimiz zaman ona karşı hissedilen duygudur ona kavuşmak istemektir onu bir daha görmeyi istediğimiz duygudur

0

bir duygudur. bibirisinden uzak olduğumuzda hissedilen duygudur. ailemi özlemi, memleket özlemi, asker özlemi gibi gibi durumlardır.

0

tarif edilemez sadece hissedilir bir duygu.
sesini, gülüşünü, kokusunu gibi bir çok şeyi özleyebilirsin ama tarif edemezsin.

1

bir kişiyi uzun süre görmediğin zaman ya da göremeyeceğini bildiğin zaman girdiğin ruh halidir. o kişiyi görmek isteme durumudur.

0

sevdiğimiz veya bize yakın olanı uzun zaman görmeyip daha sonra aklınızdan keşke yanımda olsaydı dediğimiz duyguya özlem denir. bende bazenleri arkadaşlarımı özlüyorum.

1

sadece insana özgü olduğu düşünülse ve iddia edilse de bence tüm canlıların sahip olduğu, beğendiğimiz veya sevdiğimiz bir şeyi, bir kişiyi yeniden görme isteği.

0

içten gelen bir arzudur. bir şeyi görme, yanında olma isteğidir. bu isteğe duyulan arzudur. özlem duymak insanı yorar, yıpratır.

0

bir kişinin yokluğunu hissetmek. onun yanında olmasını hissetmek. özlemek kötü bir şey. zor hayat şartları sevdiklerimizi bizden uzaklaştırıyor.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.