otobiyografi

hepsi | bugün   11 entry   -

2

öz yaşam öyküsü olarak da bilinen otobiyografi yazarın hayat hikayesini anlattığı edebiyat türüdür. yazar genellikle kendi başarılarını ve ilham verici yönlerini anlatır.

0

kisinin kendi hayatini yasadiklarini anilarini kaleme aldığı yazı türüdür

0

kişinin kendi hayatını kaleme aldığı bir yazı türüdür.

1

insanın kendi hakkında yazdığı yazılar için kullanılan bir kelimedir. otobiyografileri kişi kendi kaleme alabildiği gibi başkası da kaleme alabilir. başkasının kaleme aldığı türe ise biyografi denilmektedir.

0

bireylerin kendi hakkında kendini tanıtan, anlatan ve tanımlayan bilgiler verdiği kısa ve öz yazı türüdür.

1

bir insanın bir yazarın kendi hayatı ile ilgili yazmış olduğu yazılara denir.çok zor bir sanattır.bununla ilgili bilgileri de anne ve babasından alır.

0

bir kişinin kendi yaşamını anlattığı belgeye otobiyografi denir mesela nereli olduğu kaç yaşında olduğu nered okuduğu.

0

kişinin kendi hayatı hakkında bilgi vermesidir. ortaokulda pek değilde lisede bayağı otobiyografi yazdırıyorlar ya. sıktı artık.

1

yazarın kendi yaşam öyküsünü ailesinden duyduğu ve bildiği kadarını yazdığı yazılardır. yazarın kendinden bahsederken nesnel olması zor olduğundan otobiyografi yazmak çok zor bir iştir.

0

kişini kendi öz geçmişini yazmasıyla ortaya çıka ürüne otobiyografi denir. kişi, kendi hafızasında kalanlar ile geçmişini yazar. malzeme boldur. iyi bir hafızanız var ise bolca konu çıkar. sayfalarca yazarsınız. kolay gelsin.

0

kişinin kendi hayatını anlatan yazı yazmasına otobiyografi denilir. hatta bir söz vardır; hayatımı yazsam roman olur diye. hayır hayatını yazarsan roman olmaz otobiyografi olur :)

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler