olta

hepsi | bugün   8 entry   -

1

balık avlamakta kullanılan, istenilen uzunlukta bir misinanın ucuna takılı, özel olarak bu iş için yapılmış çengelli iğne.

0

balık avlama için kullanılan alettir hem zaman geçer hemde balık tutarsız çok zevklidir.

0

balık tutmak için kullanılan bir alettir. farklı boy ve kalitede birçok çeşidi vardır. günümüz teknolojik imkanlarıyla çok hafif ve çok sağlam oltalar üretilmektedir.

0

balık tutmak için icat edilmiştir.oltaların farklı boyutları ve fiyatları vardır.bazı insanlar olta koleksiyonu yapar.

2

mecazi anlamı ile oltaya geldin anlamında kullanılır. söylenen bir söze direk olarak cevap verilmesi ve olmayan ir durumun yakalanmasıdır. gerçek anlamı ile balık avlamaya yarayan misineli ve iğneli makarası olan ya da olmayan atılarak kullanılan uzun açılır kapanır çubuklardır.

0

balık tutmak için kullanılan en önemli araçtır olta olmadan balık tutmak çok çok zorlaşacaktır ucunda bulunan misina ile balığın oradaki yemi alması ile balık tutma işlevi gerçekleşir.

1

olta; genel anlamıyla iğne, beden ve yardımcı malzemelerin bir araya getirilmesiyle hazırlanan ve balık tutmaya yarayan düzenek. daha özel anlamıyla ise mantara, kasnağa veya makaraya sarılı, olta takımının elde bulundurulan, kelebek mantarıyla fırdöndü arasında yer alan kısmıdır.

1

olta denizlerde, göllerde ve nehirlerde balık tutmak için kullanılan ucunda misinaya bağlı çengelli iğnesi olan eskiden kamış adı verilen günümüzde ise olta sopası denilen araçtır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.