öğretmenlik

hepsi | bugün   5 entry   -

2

en kutsal meslek.kendimde öğretmenim ama yapamıyorum maalesef.tıpkı şu an yapamyana 500 bin kişi gibi.şu an çalışanlar çok şanslı

1

öğretmenlik bence çok kutsal meslek atatürk boşuna dememiş neni nesiller sizin eseriniz diye , benim ilk okul hocam çok iyidi bende bütün öğretmenleri öyle sanırdım. ortaokul genede iyidi. ama lisede ögretmenler nerdeyse hiç bir öğrenciye değer vermiyorlar bir elin parmakları kadar olan öğretmenler hariç, ama dershane ögretmenleri öyle değil asıl onlar atanmalı devlet okullarına öğretmen olmak için olmasınlar öğretmenlik çocuklarla gençlerle sevgiyle sabırla yapacak olanlar yapmalı .

3

geleceğe yön verecek olan nesiller yetiren, mesleği kendine adamış kişilerin yapıp, çocukları yetiştiren meslek.

3

sadece 24 mart günü kutsal olup geri kalan günlerde ayaklar altına alınan meslektir. son zamanlarda yetiştirilmesinden emekliliğine kadar her aşaması sorunlu olan mesleklerden biridir.

1

öğretmenlik şuanda ayaklar altına alınan bir meslek hâline gelmiş durumda hem maaşları az ataması yok ve eskisi gibi saygı duyulmuyor bence en kutsal meslek öğretmenlik çünkü çocuklara bildiğin bilgisini veriyor bişeyler öğretiyor ve en güzeli budur bence.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.