obezite

hepsi | bugün   9 entry   -

1

çağımızın hızla artan hastalığı bir tür yeme hastalığı,fast foodlar,internet ve tv izlerken geçirilen hareketsiz saatler ve stres başlıca kaynaklarıdır bu hastalığın gelişmiş ülkelerde çok görülen bir durumdur.

0

bir tür hastalıktır şişmanlıkla alakalı yani kiloyla alakalı .

0

şişmanlığın kibarlaştırıp söylendiği bir hastalık türü. yaşı yok sınırı yok, kontrolsüzce yemek yemenin ve sağlıksız beslenme sonucunun ortağa çıkardığı durum, bilinçsiz tüketicilikten kurtulmadıkça daha da yaygınlaşacağı kesin.

0

kilolu olmanın bir üst kademesi obezite yaşına ve boyuna wş deger olmayan uymaksızın belirsiz yerlerin yaglanması ve sonucun obezite ile savaşmasına hastalık denir.

1

bir hastalık türüdür. bu hastalık önlemi henüz alınamamış bir hastalıktır. aşırı şişmanlık hastalığıdır. insanların bazılarında kalıtsal olduğu görülmektedir. bazılarında ise sonradan olmuş bir durumdur.

0

sağlık ve aşırı yeme alışkanlıkları sonucu yakalanılan bir hastalıktır. günümüz gelişmiş toplumlarının bir sorunudur. hazır gıdalar ile beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın getirdiği bir olumsuzluktur.

0

aşırı şişmanlığa obezite denir. obezite bir hastalıktır. şişmanlık sonunda hayat kalitesinin ve sağlığının alt düzeye inmesine sebep olur. bir çok hastalığın nedeni de aslında sismanliktir.

0

çok aşırı derecede kilolu olan kişiler için kullanılır artık kilosunu kontrol edemeyip yemek yemeden duramayan kişilerdir oturduğu yerden kalkamayan yürümeye bile mecali olmaz.

0

çağımızın en büyük sorunları bu büyük bir dert yemek yerken farkında olmuyoruz sürekli hamur işi yiyoruz ama acımadan tekrar tekrar yiyoruz ama bunun farkında değiliz ama buda 3 aileden birinde ortaya çıkiyor

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler