nuri alço

hepsi | bugün   13 entry   -

1

yeşilçamda kızların kötü rüyalı korkusu olan ve gazoz ile özdeşleşmiş olan bir oyuncudur.

0

yeşilçam filmlerinde genelde üzerinde röpteşambır olan ve elinde mutlaka ilaçlı gazozu eksik olmayan kızları kötü yola düşürmeye çalışan çoğu insanın sevmediği ama rolünün hakkını çok iyi veren bir aktördür.

0

yeşilçamın gazoz denilce akla gelen tek sanatçısı. kadınlarla arasında her zaman bir gazoz sonucundaki durumu ile akla kalan sahnelerle hatırlıyoruz. aynı zamanda rol aldığı sahnelerde giydiği röpteşandır ile imkanı iyi olan bir karaktere hayat vermiştir.

0

gazoz ilaç atabilme potansiyeli yüksek sarışın bıyıklı çapkın amcamız. kendisi bunyolla genç kızları yeşilçam filmlerinde ağına düşürmüştür. hatta film müziği bile var.

0

değişik renklerde röpteşambırlar giyerek boynunda ki altın kolyesiyle yüzündeki kötülük yapacağını belli eden gülümsemesiyle karşımıza çıkan içeceklere ilaç koyarak genelde sonunun yatakda bitmesini amaçlayan karakterdir. dırt dını dınım gibi bir müzik eşliğindenidir ve anlarsın olayın başlayacağını.

0

nuri alço türk sinemasının kötü karakteri canlandıran bir aktordur.genellikle de soğuk bir gazoz istermisin yavrum repliği ile de tanınan birisidir. bir çok sayıda filmde de oynamıştır. mesela oynadığı filmlerden bazıları sen küçüksün dilan kır çiçekleri gibi birçok filmde oynamıştır.

1

bir yeşilçam karakteri. kendine has konuşması, giyimi ve tavırlarıyla bomba bir kişiliktir. genç kızları ağına düşürmekte çok başarılıdır. pis işlerde ustadır. gazoz sektörü ondan sorulur. :d

0

bir dönem mankenlik, ilça mümesilliği ve mankenlik yaptıktan sonra 1974 yılında türk sineması geçmiş ve adından söz ettirmiştir.

0

gazozcu abi... emeklerine sağlık

0

gözüne kestirdiği hatunları gazozla etkisiz hale getiren, bi türlü emrah'ın anasından sıkılmayan, türk gençlerinin fey aldığı, sarı bornozlu efsane kişilik.

0

röpteşambır ile bütünleştiğini düşündüğüm, elinden düşürmediği viskisi ile bazen bir mafya babası, bazen de bir uyuşturucu kaçakçısını canlandıran başarılı oyuncu.
-gazoz var mı abi?

0

beyan perdenin kızları kötü yola düşüren kötü karakter oyuncularından biridir. yeşil çam filmlerinin aranan sapık oyuncularından biridir. masum kızlara cinsel istismar yaparak kötü yola düşmesine neden olan vazgeçilmez karakterdir.

0

yeşilçam filmlerinin tehlikeli adamıdır. aslında çok korkak, kalleş ve kaypaktır. fakat karı, kızı tuzağa düşürme konusunda ise çok cesaretli ve yeteneklidir. gazoza katılan ilaçların türkiye temsilcisidir. bir gazoz d :

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler