nuri alço

hepsi | bugün   10 entry   -

1

yeşilçamda kızların kötü rüyalı korkusu olan ve gazoz ile özdeşleşmiş olan bir oyuncudur.

0

yeşilçam filmlerinde genelde üzerinde röpteşambır olan ve elinde mutlaka ilaçlı gazozu eksik olmayan kızları kötü yola düşürmeye çalışan çoğu insanın sevmediği ama rolünün hakkını çok iyi veren bir aktördür.

0

yeşilçamın gazoz denilce akla gelen tek sanatçısı. kadınlarla arasında her zaman bir gazoz sonucundaki durumu ile akla kalan sahnelerle hatırlıyoruz. aynı zamanda rol aldığı sahnelerde giydiği röpteşandır ile imkanı iyi olan bir karaktere hayat vermiştir.

0

gazoz ilaç atabilme potansiyeli yüksek sarışın bıyıklı çapkın amcamız. kendisi bunyolla genç kızları yeşilçam filmlerinde ağına düşürmüştür. hatta film müziği bile var.

0

değişik renklerde röpteşambırlar giyerek boynunda ki altın kolyesiyle yüzündeki kötülük yapacağını belli eden gülümsemesiyle karşımıza çıkan içeceklere ilaç koyarak genelde sonunun yatakda bitmesini amaçlayan karakterdir. dırt dını dınım gibi bir müzik eşliğindenidir ve anlarsın olayın başlayacağını.

0

nuri alço türk sinemasının kötü karakteri canlandıran bir aktordur.genellikle de soğuk bir gazoz istermisin yavrum repliği ile de tanınan birisidir. bir çok sayıda filmde de oynamıştır. mesela oynadığı filmlerden bazıları sen küçüksün dilan kır çiçekleri gibi birçok filmde oynamıştır.

1

bir yeşilçam karakteri. kendine has konuşması, giyimi ve tavırlarıyla bomba bir kişiliktir. genç kızları ağına düşürmekte çok başarılıdır. pis işlerde ustadır. gazoz sektörü ondan sorulur. :d

0

bir dönem mankenlik, ilça mümesilliği ve mankenlik yaptıktan sonra 1974 yılında türk sineması geçmiş ve adından söz ettirmiştir.

0

gazozcu abi... emeklerine sağlık

0

gözüne kestirdiği hatunları gazozla etkisiz hale getiren, bi türlü emrah'ın anasından sıkılmayan, türk gençlerinin fey aldığı, sarı bornozlu efsane kişilik.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.