nota

hepsi | bugün   6 entry   -

1

sesleri, belirli semboller kullanarak yazıya dökme sanatıdır. daha sonra; değişik sazlarla çalınır yada solfej yapılır.

1

müzik aleti çalmak isteyenlerin en başta öğrenmesi gereken sembol ve işaretlerini yazarak öğrenmektir yada her hangi bi enstrüman da birleştirerek çıkardığı seslere nota denir

1

müzikleri kağıda dökmek için kullanılan bir alfabe olduğunu söyleyebiliriz. işaretlerden oluşur. nota bilgisi olanlar müzikleri okuyabilir.

1

seslerin kağıda dökülmüş halidir. sesin alfabesi de diyebiliriz. ana notaların dışında birçok farklı ara notalar vardır. nota bilmek müzisyenlik için olmazsa olmazdır.

1

beş çizgiden oluşan bir dizek üzerine yazılan, her bir çizgiye ve her bir aralığa yazılan ve müzikte kullanılan bir tür işarettir. notaların değerleri olur.ona göre uzun veya kısa şekilde okunur. yukarı çıkıldıkça tizleşir(incelir), aşağı inildikçe notalar pesleşir(kalınlaşır).kiminin içi dolu, kiminin içi boş, kiminin aşağıya doğru sapı, kiminin de yukarı doğru sapı vardır. oraya yazılanın hangi nota olduğunu da en başa konulan anahtarlar belirler.sol, fa ve do olmak üzere temel olarak üç anahtar bulunur.anahtar değiştikçe aynı hizadaki notanın adı da değişir.

2

seslerin tonlarına ve melodilerine göre yazılmış halidir. her enstrüman için yazılması mümkündür. kimisi için daha komplike olabilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler