not tutmak

hepsi | bugün   9 entry   -

2

yapacağımız, uygulayacağımız, satın alacağımız vb durumlarda unutmamız halinde aklımıza gelmesi için bir kağıda yazmaktır. örneğin markete giderken alacakları ürünleri unutmamak için not tuttu.

1

not tutmak demek insanların yapacakları şeyler ile ilgili olarak yada olan şeyler ile ilgili olarak veya derslerde işlenen konular hakkında bir yerlere not yazmaktır.

0

not tutmak önemli bi konuda unutmamak adına kağıda ya da telefona yazılan yazıdır . ben kağıdı tercih etmiyorum konu ne olursa bence telefona yazmak en iyisi hem istediğin anda nerde olursan ol bulabilirsin hemde yazacağın şeye göre daha güvenli

0

öğrencilerin öğretmenlerinin söylediği ders hakkındaki sözlerini kağıda tuttuğu ya da önemli bir insanın röportaj verdiğinde insanların o sözlerini kağıda tutarak yazdığı sözlerdir

0

akılda tutulamayacak kadar ayrıntılı ve uzun bilgilerin bir yerlere yazılmasıdır. genelde öğrencilerin kullandığı bir yöntemdir. başarılı olmanın yollarından biri de not tutmaktır.

0

biri birşey anlatırken anlattıklarının unutulmaması için bir yere yazmaktır.genelde okulda öğretmenin anlattıkları not tutulur.böylece söylenen bilgiyi unuttuğunda açıp notlarına bakabilirsin.

1

biri konuşurken onun söylediklerini özet olarak yazmak.

0

birileri bir şeyler anlatıyorken onun söylediği önemli şeyleri bir yere yazmaktır.

0

ders ya da eğitim alırken, anlatılanların kısa kısa not edilmesi işidir. not tutmak, başarıya götüren yollardan biridir. çünkü not tutulduğu zaman istenildiği vakit tekrarlar yapılabilir. bilinenler tazelenir, unutulanlar hatırlanır. kolay gelsin.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.