nefret

hepsi | bugün   9 entry   -

2

bir insanın başka bir insan veya başka bir nesne vb. varlıklara karşı hissettiği sevgi karşıtı his, durum, düşünce bütünüdür.

1

birine karşı duyulan en güçlü ve sahtesi olmayan olumsuz his, duygu.
-yalan söylediği için nefret ediyorum.

1

nefrete sevgiden daha çok güvenirim dedi şeytan, çünkü nefretin sahtesi olmaz.

0

bir kimseye, bir şeye karşı duyulan çok olumsuz duygu.tiksinme, tiksinti.bir kimseye ya da bir şeye karşı nefretle dolu olmak.

1

bir insana yada bir şeye onun yaptığı yada yapmadığı bir şeyden dolayı kötü hisleri beslemek anlamında kullanılan bir kelimedir.

0

bir insanın başka bir kimseye karşı duymuş olduğu kötü hisler de öfkenin bir tık ilerisinde artık öfke ve nefrete dönüşmüştür.

0

bir insana ya da eşyaya duyulan sevgisizlik, sinir olma, gıcık olma durumudur. sadece insandan nefret edilmez eşyalardan da nefret ediyorum ben. mesela üstümde güzel durmayan kıyafetten ayağımı rahatsız eden ayakkabıdan nefret ediyorum.

1

sevginin zıddı bir duygu olarak düşünebiliriz. nefret suçu diye bir suçun da çıkış noktasıdır. nefretle bir yere varılmaz ancak bir suç işlenebilir. hayatımızda aslolan nefret değil, sevgi olmalıdır.

0

birisine karşı duyulan aşırı kin sevgisizlik hissidir. nefret büyük güçlü bir duygudur. kolay kolay herkesten nefret edilmez. edilemez. karşıdakinin canını gerçekten acımış olması gereklidir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.