nazar

hepsi | bugün   8 entry   -

1

maşallah demeyi bilmeyen insanların vermiş olduğu negatif elektriğin karşısındakine geçirerek huzursuzluk yasatmasi

2

bir insanın bir şeye yada bir insana bakması göz anlamlarında kullanılan bir kelimedir.bizde genelde insanlara nazar değmesi anlamlarında kullanılır.

1

nazardan korkmayan allah tan korkmaz derler. o kadarki kötü bişey kem gözlerden dolayı insanın başına herşey gelebiliyor. bir maşallah suphanallah denmesi gerekir.

1

kem gözlerle bakan, özellikle gözleri mavi olanların, genellikle çocuklara, insanlara, mala mülke, hatta cansız nesnelere bile zarar veren, bakıştaki çarpıcı ve öldürücü güçtür.

1

canlı veya cansız her hangi bir varlığa zarar verecek şekilde kötü göz ve art niyetle bakan kişilerin, baktığı kişiye kaza bela getirmesine inanılan bir durum. dinimizde nazar diye bir şey var ve korunmak için oldukça fazla duaları da mevcut. hiç bir şey bilmiyor ve nazar değdiğine inanıyorsan bol bol felak, nas okumak oldukça etkili. inanıyorum.

1

karşı tarafı iyiye gitmesi sonucu kötü sonuca varmasına dazar denmektedir.

0

insanların herhangi bir aksilikta, kazada veyahut ufak olaylarda kullandığı bir batıl inanç çeşidi.

0

nazar arapça kökenli bir kelimedir ve göz ile bakmak demektir türkçemizde bu gözüyle bakmak yanlış algılanmış eve kötüye bakmaya gibi bir şey sergiliyor insan beğendiği bir şeyi sırf kıskançlığından dolayı ona kötü gözüyle bakar ve nazar değdirirler.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.