namaz

hepsi | bugün   11 entry   -

3

islâm'ın beş şartından birisi olan ve dinimize göre, günde beş vakit kılmak zorunda olduğumuz, ibadet şekline verilen isimdir.

1

müslümanlara farz olarak allahın emrettiği ibadet türüdür. 5 vakit namaz farzdır. birde teravih, teheccüd, nafile namazları gibi namazlar vardır.

2

müslümanlar için farz olunmuştur,her müslüman günde 5 vakit namaz kılmalıdır allah'ın emridir.

1

müslümanlara farz kılınmış islamın şartlarından. günde 5 vakit kılınan her vaktin farklı sünnet ve farzları olan ibadet.

2

camilerde kılınır. günde beş vakit namaz kılmak gerekir. allah'a ibadet şeklidir.

1

yüce allah'ın bize farz kıldığı bir eylemdir. günde 5 vakittir. onun haricinde birçok çeşidi bulunur. teravih, nafile vb. ama kimse dikkat etmiyor. müslüman bir ülkeyiz ama namaz kılan kişi saysıı çok az.

1

allah tarafından müslümlara farz olarak gönderilen islamın şartlarından biri olan namaz sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere günde beş kez ve bayramlarda, kurallarını yerine getirerek yapmaları buyurulan ibadettir.

1

müslüman olanlara farz olan bir ibadettir. müslümanlık inancının ana ibadetidir. namaz dinin direğidir denilmektedir. direk yoksa işler sıkıntılı.

1

namaz dinin direğidir.

1

islam'ın şartlarından biri olmakla beraber müslüman alemine günde beş vakit kılınması farz kılınmış ibadettir. abdestli şekilde hem ibadet etmek, hem allah'ı anmaktır.

1

islam'ın beş şartından biri olan namaz müslümanın dini kurallarına göre günde 5 defa kıldığı allah'ın huzuruna çıkıldığı ibadet.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.