muz

hepsi | bugün   8 entry   -

1

tropikal bölgeler de doğal olarak yetişen bir ağaç meyvesidir...

1

muzgillerden, birçenekli, sıcak yerlerde yetişen ve yetiştirilen, gövdesi toprak altında köksap durumunda bulunan, yaprakları köksaptan çıkan, çok uzun ve enli yapraklı, meyveleri sarkık bir sapta toplu olarak yer alan, çok yıllık bir bitki türüdür.

1

lif açısından çok zengin olan bir tropik meyve olması ile bilinmektedir. türkiye'de yetişen anamur muzu küçük olması ve çok fazla kokması ile bilinmektedir.

0

tropikal ormanlarda yetişir pastaların üzerine sokularak konulur sarı bir meyvedir ve uzundur oldukça faydalı bir meyvedir.

0

insan dnasının %50 sinin dnası ile aynı olduğu meyve. asya kökenlidir. sarı renklidir. ince ve uzundur. çok hoş bir lezzeti vardır. tatlılarda bolca kullanılır. hatta muzlu yapılan tatlılar da vardır. çok besleyicidir. çok yenirse kabızlık yapar.

0

sıcak yerlerde yetişen bir meyvedir.muz uzun olgunlaşmadan önce yeşil olan, olgunlaşınca sarı renge dönen,kolay soyulabilen, kabuklu ve güzel kokan bir meyvedir.

0

güneydoğu asya'nın tropikal bölgelerinde yetişir. türkiye'de anamur ile antalya çevrelerinde yetişir.

1

yeşil bir tropikal türü vardır, yurt dışında satılır, niye satılır kim yer bilemiyorum. çok acı, sert ve kurudur. yiyebilmek için pişirmek mi gereklidir anlaşılamamıştır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler