mustafa kemal atatürk

hepsi | bugün   9 entry   -

1

türk tarihinin tartışmasız en büyük başkomutanı, cumhurbaşkanı ve önderidir. ayrıca dünya tarihinin sayılı önemli liderlerinden biridir. en sevdiğim iki özelliği devrimci kişiliği ve hilafeti kaldırmasıdır.

0

türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu olan mustafa kemal atatürk, gönüllerimizin sevgilisi mavi gözlü ulu önderimizdir. vatanımda özgürce yaşıyor ve kendimi ifade edebiliyorsam onun ve silah arkadaşlarının sayesindedir.

0

ulu önderimiz

0

1881'de selanik'te doğan, türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu, bir devri yıkıp yepyeni bir düzen kuran büyük lider. çoğu lider örnek almıştır.

0

türkiye cumhuriyeti devletinin kurucusu. lider ve ileri görüşlü bir siyasi deha. iyi bir vatansever. özgürlükçü bir ruha sahip olması sayesinde türk milletinin bağımsız bir devlet kurması için öncülük yapmıştır. şuan yaşıyor olmasını isterdim. hele hele kurduğu partinin durumunu görmesini isterdim.

0

dünya'ya gelmiş en büyük insan en büyük lider.

2

modern, bağımsız türkiye cumhuriyetini kuran türk mareşal ve devlet adamıdır. dünya tarihinde, 20. yüzyılın sevilen, örnek alınan, önemli simgelerinden biri olarak yerini almıştır. türk halkı tarafından sadece bir lider değil aynı zamanda ata olarak bilinir.

0

1881 yılında o zaman türk toprağı olan selanikte dünyaya gelmiştir babası ali rıza efendi annesi zübeyde hanımdır. trabslusgarb çanakkale gibi yerlerde çok önemli görevlerde çalışmıştır. türk tarihinde 2 tane mareşelden biridir diğeri fevzi çakmaktır. asıl adı mustafadır. sonraları kemal adını almıştır. zorluklarla okumuştur ve kendini kanıtlamıştır. türkiye cumhuriyetinin kurucusudur. 1938 yılında istanbulda vefat etmiştir. kabri ankara anıtkabirdedir. ruhu şad mekanı cennet olsun.

0

1881 selanik doğumlu türkiye devletini kuran ulu önderimizdir. sayesinde şuan özgür bir ülkeyiz.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler