muhtar

hepsi | bugün   16 entry   -

2

kendilerini her ne hikmetse çok üstün gören, hatta seçimlerde birbirini bile öldüren, mahalle ve köylerin idari yöneticisi.

2

ben üniversitedeyken, babasının mesleğinden dolayı hüseyine taktığımız lakap.

1

mahalle ve köyü yöneten kisiye muhtar denir.

1

eskiden ikametgah için yolunu bildiğim ama muhtarı bir türlü yerinde göremediğim, şimdi ki dönemde ise neden var olduklarını hala çözemediğim gerek olmayan kişiler.

1

köy ve mahallelerin yasalarla belirtilmiş işlerini yürütmek için o köy veya mahallede oturanların oy birliğiyle seçtikleri kimseye verilen isimdir.

1

mahallelerin köylerin eksik ve sorunlarını çözmeye çalışan mahalle ve köy sakinlerinin oyla seçmiş olduğu görevli kişiye denir.

1

muhtar,köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişidir. kökeni arapçadır ve "seçilmiş kişi" anlamına gelir.muhtar,köy veya mahalle halkı tarafından seçilir. muhtar seçiminde siyasi partiler aday gösteremezler. türkiye'de muhtarların görev süresi 5 yıldır.

1

devlet tarafından ilçelerin mahallelerine temsilinde bulunan görevli kişidir. mahalle bireyleri arasında seçilen kişidir.

1

köyde veya mahallelerde halkın içinden oy birliği ile seçilen kişidir. köy ve mahallelerdeki devlet adamı. 5 yıl görev süresi vardır.

1

bulunduğu köye veya mahalleye lüzumsuz vaatler verip koltuğa geçtiğinde sabahtan akşama kadar kahvede oturmaktan başka bir işe yaramayan sistem türünün ufak parçası.

1

köye veya beldeye belirlenen şekilde işlerini yürütmekle görevli olan orada oturan kişilerin seçtikleri kimse.

1

köylerde ve mahallelerde halkın tarafından seçilen ve mahalle ile ilgili tüm işlerle ilgilenen ve haftanın beş günü muhtarlıkta bulunması gereken görevli seçilmiş kişidir.

0

köy ve mahallenin yöneticisidir. bazı ayrıcalıkları ve kapı gibi maaşı vardır. her seçim dönemi dünya kadar taliplisi çıkar. ksvga da çıkar. ölenler de mutlaka olur. ülkemizin kötü bir gerçeğidir.

1

genellikle o bölgede oturan insanların, belirledikleri, seçim ile iş başına getirdikleri kimselerdir. ihtiyar heyeti de beraberinde seçilmektedir.

1

muhtar, köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişidir. kökeni arapçadır ve "seçilmiş kişi" anlamına gelir. muhtar, köy veya mahalle halkı tarafından seçilir. muhtar seçiminde siyasi partiler aday gösteremezler. türkiye'de muhtarların görev süresi 5 yıldır.

1

muhtarlar köy ve mahallelerde yönetim işlemini yapan. muhtarlık makamına o mahallenin sakinleri veya köyün sakinleri tarafından verilen oylarla gelir. ve bu şekilde buralara hizmet eder.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler