morg

hepsi | bugün   7 entry   -

2

hastanelerde bulunan, ölülerin konulup bekletildiği soğuk hava deposu gibi olan bir yer. ölülerin karışmaması için morglarda dolaplar bulunur ve ölüler bu dolaplara konur.

0

hastanelerde vefat eden kişiler gömülmeden önce bozulup çürümemesi için bekletildikleri soğuk hava deposu şeklindeki odadır.

1

morg, en sevdiğinin cansız bedenini istemeye istemeye bıraktığın, morgun kapısını kapattığın an aldığın nefesin değersiz olduğunu anladığın ve yokluğunun buz kestiği yer.

1

hastane veya benzer yerlerde vefat eden kişinin soğuk hava deposu gibi bir yerde saklanarak defnedilmeden bozulup çürümesine engel olmaya yaramaktadır.

0

ölen kişilerin konulduğu özel yerlerdir. cesetler morg sayesinde yakınlarının görebilmesi için bekletilir. ya da gömülmeden önce bir müddet misafir edilir. hastanelerde, mezarlıklarda vb. yerlerde bulunur. soğuktur.

0

ölen bir insan konulmuş olduğu buzhane gibi bir yerde ölü kokmasın diye orada bekletilir çalışan kimselere allah sabır versin burada durmak gerçekten zor.

0

insanların ölüm sebeplerinin inceleme yapılan, aynı zamanda kimliklerinin bilinmeyen ölülerin getirildiği yerdir. bazı ölüm vakalarında ölüm sebebi bilinmez, ya da şüpheli olur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.