mona lisa

hepsi | bugün   6 entry   -

0

bir taraftan bakıldığında gülen diğer taraftan bakıldığında somurtan picasso'nun bir tablosudur.

0

mona lisa, leonardo da vinci'nin eseridir.tablodaki kadın, yüzündeki gizemli gülümseme ile sanat tarihinin bir parçası haline gelmiştir.

0

leonardo da vinci'nin yapmış olduğu eserde gizli bir sır veya şifre var olduğu söyleniyor olsa da ünlü ressamın diğer tablolarında da kullandığı gibi farklı bakış açısı ön planda olan oldukça merak edilen bir tablodur. kimi zaman gülüyor kimi zamanda üzgün gibi yüzünde farklı bir duygu var.

0

rönesans ressamlarından ve bir dahi olarak nitelendirilen leonardo da vinci'nin, 1503 yılında yaptığı toblosu ve asırlardır esrarını koruyor, gözlerin insanları takip ettiği söylentisi.
kimileri mona lisa'nın bir erkek olduğunu, kimileri ise da vinci'nin ta kendisi olduğunu iddia etse de ortada ki tek gerçek tablonun var olması ve şu an ki fiyatının 50 milyar euro yada dolar olabileceği.

0

leonardo da vinci'nin yapmış olduğu bir resimde hala günümüzde yaygındır hala bu resmin sarı çözülmüş değildir burada bir kadın var ama ne yapıyor.

1

leonardo da vinci'nin bir tablosu olarak sergilenmektedir. tablonun özelliği ise bir taraftan gülen bir kadın, diğer taraftan somurtan bir kadın görülüyor olmasıdır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.