misafir

hepsi | bugün   11 entry   -

2

bizi görmek için gelen eş, dost, akraba, arkadaştır. misafir kıymetlidir. bir dediği iki edilmez. misafire hürmet edilir.

2

zamanlı zamansız, davetli davetsiz her an gelebilme ihtimali olan kişilerdir. davetsiz çat kapı gelenler kuru çay içer, davetli gelenler bin bir çeşit şeyle karşılaşır. bazıları gelip gider, bazıları da yatılı kalır. yatılı kalan misafirler oldukça yorucu olanlardır.

1

eve ya da iş yerine gelen, ziyaret amacı güden kimselerdir. kimi zaman yatılı olarak gelmesi olasıdır. kimi zaman da bir kahve içimlik gelen insanların tümüdür.

1

bir yer bir insanın çok kısa bir süreliğine gitmesi işine misafir denir.yani bir süreliğine bir yere oturmaya giden birisidir.yani konuktur.

0

aile bireyleri yani gelinler, yeğenler, kardeşlerim ve en samimi arkadaşım çat kapı gelebilir. hiç sakıncası yok. haberli misafirde başım gözüm üstüne ama habersiz gelen misafirden hiç hoşlanmam.

0

konuk anlamına gelmektedir.

0

misafir çok önemli bir şey. misafirlikler giderek azalıyor maalesef. kimse birbirini ziyaret etmiyor. çok yazık. ama gerçekten o ortamdaki sohbet çok eğlenceli.

0

birinin evine ziyarete gitmek hal hatır sormaktır. çok güzel ağırlamak gerekir .

1

evine gelen kişi ve kişilerdir. yatılı olabildikleri gibi bir kaç saat seni görüp hoş sohbet etmek isteyenleri de vardır.

0

bir kimsenin evine gitmek.hoş sohbetler yapmak.

0

seyahat eden,yolcu,gezgin anlamına gelmektedir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.