mersin

hepsi | bugün   8 entry   -

2

çok karışık bir şehir,özellikle güneydoğu anadolu bölgesi'nden çok fazla göç aldığı gibi yakın zamanda suriye'yi kişilerde şehire gelmiş kozmopolit bir yapı var onun dışında çok sıcak oluyor yazları,tantuni ve cezerye meşhur yiyeceklerdir.

2

çok göç almış, akdeniz bölgesinde bulunan bir şehirdir. cezeryesi, tantunisi ve künefesi ile meşhurdur. turunç reçelini de unutmamak gerekir.

0

türkiye nin akdeniz bölgesinde bulunan 33 plakalı bir ildir turist çekme konusunda gayet iyidir ve güzel yerleri oldukça fazladır.

1

mersin, eski adıyla içel, türkiye'nin bir ili ve en kalabalık onuncu şehri. 2016 itibarıyla 1.773.852 nüfusa sahiptir. akdeniz, aydıncık, bozyazı, mezitli, yenişehir, toroslar, anamur, silifke, tarsus, çamlıyayla, erdemli, gülnar, mut ilçeleri olmak üzere toplam 13 tane ilçesi bulunmaktadır.

0

mersingillerden, akdeniz kıyı şeridinde bol yetişen, birkaç metre boya ulaşabilen, eğri büğrü gövdeli, her mevsimde yeşil kalan, güzel kokulu ak çiçekler açan bir çalı, ağaççık.
bu bitkinin, kara ya da ak renkli, tatlı, küçük taneler durumunda, güzel kokulu, yenilebilen meyvesi.

1

akdeniz de bol bol yetişen boyu fazla uzun olmayan yaprakları her mevsim yeşil kalan dalları mezar üstüne koyulan bir bitki çeşididir.

0

akdeniz bölgesinde bulunmaktadır. türkiye'de 33 plaka numarasıyla temsil edilen şehirin merkezi denizden 5 metre yükseklikte bulunmaktadır.

0

akdeniz bölgesi'nde yer alır akdeniz bölgesi'nde bulunan sahile kıyıları vardı 34 numaralı plakadır turistik verilmelidir ve ziyarete açıktır.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.