menemen

hepsi | bugün   13 entry   -

1

adını izmir'in ilçesinden alan türk yemeği,bence sadece yazın yapılmalıdır ve tokat dometesi ile yapılmalıdır,tam kırmızılaşmış domates ile önce tavaya tereyağ ve doğranmış biber konulur biberler iyice alazlandıktan sonra kabuğu soyulmuş domates doğranır suyu lavobaya dökülür domatesler tavaya arada bir kapağı açılıp karıştırılır ve domates de iyice pişirilir çırpılmış yumurta üstüne dökülür ve pul biber...

1

domates, biber ve yumurta ile yapılan bir yemek çeşididir. üzerine de kaşar koyduğunuz zaman tadı efsane olur.

1

domates biber ve yumurtadan yapılır tabi bazı insanlar soğan da koyar. yani kahvaltı da tüketten çok kişi vardır.

0

menemen kolaylıkla her zaman yapılabilecek bir yemek türüdür.menemen içinde domates,biber,soğan,yumurta gibi malzemeler bulundurur ve daha sonra bunları karıştırıp pişirdiğimizde menemen elde ederiz.

1

menemen bir tür yemektir.içinde temel olarak domates,soğan,yumurta vb. şeyler bulunur.çoğu zaman kahvaltıda tüketilen bir yiyecektir.

0

ben bazen yeşil biberde koyuyorum. malzemeler çok ince kesilirse bulamaç gibi oluyor. biraz diri doğranmalı bence

0

menenen domates ve biberle yapılan en kolay yemek türlerindendir. acemi insanların ilk tercihidir.

0

domatesin soğan, biber, yumurta gibi malzemelerle şekil aldığı isteye göre kaşarlı sucuklu da yapılabilen bir çeşit yemek.

1

menemen, yumurta, biber, domates ve isteğe bağlı olarak soğan kullanılarak yapılan bir türk yemeğidir. ilk kez mübadele ile izmir'in menemen ilçesine gelen girit türkleri tarafından yapılmıştır ve adını ilçeden almaktadır.

0

soğanlı olup olmaması konusunda tartışma gelmiş bir yiyecektir içerisinden domates biber ve yumurta karışımı ile oluşturulmuş bir sabah kahvaltısı.

0

izmir ilimize bağlı bir ilçedir.yüz ölçümü yaklaşık olarak
701 kilometre karedir.nüfusu yaklaşık olarak 163.565 kadardır.1930'da menemen olayı ilçede yaşanmıştır.

0

domates biber ve yumurtadan yapılır çok fazla tartışma konusu olmuştur soğanlı mı soğansız mı diye

0

menemen denince aklıma ilk gelen yemek oluyor. kabukları soyulmuş domates ve acı baharatları ile bol yumurtalı, kaşarlı sucuklu olabilen eşsiz lezzet.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler