mendil

hepsi | bugün   7 entry   -

1

mendil bir şeyi silmek veya temizlemek için kullanan bir esyadır

1

mendil eskiden beyefendilerin beyefendilik sembolü olarak taşıdıkları bir eşyadır. stajyer filminde de anlatıldığı gibi kadınlar ağlar ve her zaman bir mendile ihtiyaç duyulabilir. o yüzden taşımak lazım.

0

modern çağda kullanılmayan eski zamanlarda oldukça sık ceket yakalarında ve kadınların mutlaka elinde olan ve birine ilgisini belli etmek için yanından geçerken yere attığı bez parçası. şimdi ki zamanda burnumuzu falan silmek için kullanıyoruz.

0

kağıtları olduğu gibi bezleri de mevcuttur. insanlar rahatsızlandığı zaman daha çok kullanırlar. hapşırık olduğunda öksürük olduğunda burun akıntısı ve benzeri gibi durumlarda çantada taşınan bir nesnedir.

0

eski bayramlarda da hediye olarak verilen kişisel temizlik gereklidir burnumuz aktığında veya elimiz bir şey bulandığı zaman peçete niyetine eski zamanlarda mendil kullanılırdı.

0

küçük bez parçası. burun silmek, ter silmek vb. için kullanılır. günümüzde yaşlı kişilerin tercih ettiği görülmektedir. çünkü artık mendil kullanımı yok denecek kadar azdır. herkes selpak vb. kullanıyor.

0

ilkokula giderken bez olanlarından kullandığımız nesne. güzel uygulamaydı aslında, şimdi bu gelenek yaşıyor mu emin değilim? seri üretim bez mendili de harcadı matmazel.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.