maske

hepsi | bugün   13 entry   -

3

karşıdaki insana tanınmamak için yüze takılan farklı şekillerde olan yapay yüz olarak tanımlanmaktadır.

3

insanların yüzlerini yada ağızlarını korumak amacı ile yüzlerine yada ağızlarına taktıkları bazen bezden bazende örgülü olan yapma yüz.

0

amacına göre değişir. mesela http://bit.ly/ciltmaskesi gibi sağlık amaçlı olduğu gibi oyun amaçlı şekilde kullanılan maddi gereçlerdir. bir de manevi olani var ki onu herkes biliyor...

2

insanların cildine sürülen bakım eşyası.

0

insanların yüzünü korumak için yaptıkları şeylerdir

1

maske çizgi filmi ile v for vendetta aklıma gelir. bir de arada yüzüme çeşitli malzemeler ya da hazır olanlarını uyguladığım işlem.

1

cildi rahatlatmak için krem şeklinde sürülen, sonrasında bir bütün olarak ya da su ile çıkarılan temizleme ürünüdür.

0

yüz maskesi güzellik için kullanan var maskeli balolaerda kullanan var birde gerçek yüzünü saklayan sahte maske takmış insanlar var varda var

0

boyalı kartondan, plastikten vb. yapılmış, tanınmamak için yüze geçirilen, insan ya da hayvan yüzü biçiminde yapay yüzdür.

0

psikolojik bir terimdir. persona olarak bilinir. bir insanın birçok personası yani maskesi vardır. kişi, şarylara ve duruma göre maskesini takar. taktığı maskeye göre davranır. gerçek maskemiz yalnız kaldığımız andaki personamızdır. çünkü insan toplum içinde birçok maske takar.

0

yüzün görünmesini saklamak için kullanılan şekildir genelde kostüm partilerinde kullanılır özellikle 1800'lü yıllarda yapılan kostüm partilerinde tüylü tüylü maskeler vardı bence çok güzeller

0

bilgin senin güzelleşmesi için yüzüne sürmüş olduğu kimlerdir veya tanınmamak için yüzüne takmış olduğu parçaya denir.

0

afrika sanatında çok yaygın olan bir cisim. kötü ruhları uzak tutmak için yapıldığından kimi maske çirkin ve ürkütücü gelebilir. ancak dan maskeleri çok ince ve zarif tasarımlıdır. öyleki modigliani bunları örnek alarak hafif çekik gözlü uzun yüzler çizmiştir. afrikalı maskelerin çeşitli boyları olabilir. bir el büyüklüğünde olanlar eskiden pasaport yerine kullanılırlardı. bu nedenledir ki küçük boylu afrika maskelerine pasaport denilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.