mafya

hepsi | bugün   10 entry   -

3

yasa dışı işler çeviren ve bu işleri yaparken işlemekten çekinmeyen bir tür gizli örgüt

1

genellikle suc isleyen buyuk capta bir cetedir. çetenin büyüğüdür. bir ara mafya dizileri donerdi televizyonlarda. ılimli iyi kisiler olarak gosterilmeye calisildi.

1

yasa dışı işlerle uğraşan kişilerin oluşturduğu insan topluluğuna mafya denir. italyan mafyaları çok meşhurdur. hatta filmi bile yapılmıştır. filmi bilmeyen yoktur. babaaa

1

ülkeye korkusunu salmış büyük baba tayfadır. yasadışı işler yapıyor diyorlarda sedat peker reis sanki halktan biri gibi.

1

kendini güçlü zanneden serseri kişiler den oluşan topluluktur milletten haraç kesen korkutmaya çalışan zübbe kişiler.

2

bir yerde yasa dışı işler yapan ve bu yasa dışı işleri yaparken de cinayetler yada dahada başka suçları da işleyen bir tür örgüttür.

0

italyada halkın devlet güçlerinin zulmüne karşı oluşturduğu ve sığındığı toplumsal örgüt. vaftiz babalığına dayanan aile yapısına dahil olanların korunması veya başlarına bi iş gelirse intikam alınması gibi işleri yapan ve aile mensuplarına iş bulan garip bi kurum işte
omerta diye yasaları var uymayanı öldürüyolar. bu yasaya göre asla ama asla bir mafya üyesi polise bilgi veremez

0

azılı düşmanlar demektir.mafya denilince aklıma kara kara giyinmiş adamlar geliyor. bu kimseler birine borç para vermiştir. parasının geri alamayınca o kimsenin başına her türlü kötülük getiren kimsedir.

0

kurallara riayet etmeyen, kendi kurallarını koymaya çalışan eli silahlı bir grubu ifade eder. genellikle anarşist bir yapıya sahiptir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.