lahmacun

hepsi | bugün   12 entry   -

0

muhteşen bir lezzettir. fast food kültürünün revaçta olduğu şu zamanlarda asla ölmeyen bir lezzettir. antep usulü olunca mükemmel olur. 7 tane yediğim olmuştur. yanında da ayran... mükemmel.

0

en sevdiğim fast food türü yiyeceklerden biri özellikle hacı oğullarına gittiğim zaman almaktan çekinmediğim bir tattır.

0

muhteşem adı konamıyacak kadar güzel bir lezzettir.antep usulü çok güzeldir saatlerce yiyebilirim mükemmel

0

türkiye nin resmî yiyeceği gerekli reklamlar tanıtımlar yapılsa tıpkı hamburger ve pizza gibi ün yapar dünya çapında

0

ince hamurun üzerinde özel kıyma karışımı sürülüp odun ateşinde pişirilen içine garnitürleri ve bol limonu da sıkınca afiyetle yenen lezzetli yiyecek.

2

üzerine, kıyma, soğan, yeşillik, domates ve baharatlar da eklenerek fırında pişirilen pide nin adıdır.

0

yuvarlak bir ekmeğin üzerine konulan kıyma,soğan,maydanoz gibi yiyeceklerin fırına atılarak yapıldığı ve çoğu kişinin sevdiği yiyecektir.

1

ince bir hamurdan yapılan içerisinde soğan kıyma birde yeşillikler ile yapılan acılı yada acısızda yapılan bir tür yiyecektir.

1

gaziantep ve diyarbakır bu lahmacun konusunda yarışır diyarbakır sofrası daha yaygın olduğu için genelde orda yiyoruz lahmacun ve de beğeniyoruz.

0

ince hazırlanmış hamurun ortasına ufak ufak doğranmış soğan, domates, biber, ince kıyılmış maydanoz, kırmızı pul biber siparişe göre acı yada acısız hazırlanıp fırına verilen yemek yanında ayran kola isteğe göre her içecek gider.

0

yuvarlak oluyor ve içinde domatesiiyice ince ince doğruyorlar, kıymayı katıyorlar, içine soğanıda iyice ince doruyorlar, maydanozuda ince doğrayıp baharat çeşştlerini katıyorlar ve bunları iyice karıştırıyorlar. ince bir ekmeğin ğzerine yeteri kadar döküp fırına veriyorlar 10 dk. pişirip afiyetle yiyorsunuz.

1

ince hamurlu ve kıymalı pide olarak tarif edilebilir. canan karatay'ın bile arada bir yenmesine izin verdiği lezzettir. hayır diyebilene aşk olsun...

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.