laf taşımak

hepsi | bugün   10 entry   -

2

iki kişinin arasını açmak maksadıyla birinden diğerine led getirip götürmektir.

1

iki kişi arasında olmuş bir münakaşa ile ilgili iki tarafın da ne dediğini aktaran aralarını açmaya ya da düzeltmeye çalışan kişiler için kullanılır. genel algılanış tarzı olumsuzdur.

0

bir lafı başkasına veya toplumda belli birer kişilere söyleyerek olaya tarafsız olan kişilere taşımaktır.

0

sozlerin icerigi ister muspet ister menfi olsun, iki kisi arasinda gecen konusmalarin hassasiyetini* gozardi eden gereksiz kisilerin icra ettigi davranis bozuklugu, igrenc sey. tanimasi kolaydir: size yakin olmayan x kisisinin sirlarini size aktaran kisi kafadan alarm zillerini caldirmaya baslar. amaci size yakinlasmak, sizin ona ozel bir yaninizi aciklamaniz, onun da bu sir sayesinde icraatine/ticaretine devam etmesidir. bu isi resmi olarak yapanlara cift tarafli ajan ismi verilir, genellikle de sonlari hayirli olmaz bu tur kisilerden uzak durulmasi, mumkun mertebe hava ve yol durumu otesinde konusulmamasi ruh sagliginiz ve insani iliskileriniz acisindan faydalidir.

0

iki ya da daha fazla kişi arasında, birinin söylediğini gidip diğerine söylemektir. laf taşımak çok kötü bir davranıştır. kadınlar arasında daha yaygındır. laf taşıyan insan ortalığı karıştırır. laf taşıyan insan iflah olmaz. çünkü iki tarafın arasını bozar. kötülük yapar.

0

ıki veya daha fazla olan kişiler arasında konuşan bir şeyi 3 kişinin farklı birine aralarında konuştuğu şeyi yetiştirmesi ne oluyor ne bitiyor haberdar etmesidir.

0

bir insanın başka insanların aralarını açmak amacıyla birinin bir kimse hakkında söylediği hoş olmayan sözlerini o kimseye ulaştırmak, söz getirip götürmek anlamındadır.

1

aralığını açmak maksadıyla birinin bir kimse hakkında söylediği hoş olmayan sözlerini o kimseye ulaştırmak söz getirip götürmek anlamına gelen bir sözdür

0

duyduğu lafı başka kişiye taşımak.

0

genelde fitneci ile aynı anlama gelir. kişilerden duyduğu kötü lafları başkalarına ulaştırarak onların arasının açılmasına düşmanlıklar yaşanmasını neden olan kötü bir davranış şeklidir. toplum tarafından hoş karşılanmayan nefret edilen kişiler laf taşırlar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.