kurt kocayınca köpeğin maskarası olur

hepsi | bugün   6 entry   -

0

genellikle herkes güçlü olan kişilere karşı olumsuz ya da onların hoşuna gitmeyecek şeyler yapmaya çekinir. ancak güçlü olan kişiler gücünü kaybettiği anda daha güçsüz olan kişilerin küçümsediği ezik bir duruma düşer. bu sözle anlatılmak istenen de güçlü birisi gücünü kaybettiği anda daha aşağıda olan kişilerin dalga geçtiği bir pozisyona düşecebileceğidir.

0

gençken gücü ve itibarı olan, saygı gören birisi. yaşlandığı vakit itibarını kaybeder. vakti zamanında karşısında titreyen kişiler, kendisiyle dalga geçmeye, kendisine kafa tutmaya başlar. çok abartılı bir sözdür.

0

bir kimse gençliğinde ve bekarliginda olduğu gibi itibar sahibi olmaz . yaşlanınca onun yerini dolduracak kişiler bulunur.

1

güçlü iken herkesin kendisinden çekindiği bir kimse bitirdikten sonra güçsüz ve aşağılık kimselerin oyuncağı olur anlamına gelen bir sözdür

0

nasıl ki bir insan zengin iken saygı giren bir kimse ise o kimse malını kaybettiği zaman da o derece insanların maskarası olur yani durumu oldukça düşmüş ve ekmeğe muhtaç kalmıştır.

0

güçlü itibarlı çevresi otoritesi olan bir kişinin bu özelliğini yitirdikten sonra eski durumunu arar hale gelmesi son dönemlerinin kötü geçmesi iyi özelliğini kaybetmesi anlamına gelir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.