künefe

hepsi | bugün   12 entry   -

1

arasına tuzsuz peynir konularak yapılan tel kadayıfı olarak bilinen bir tatlıdır. üzerine sıcak şerbet dökülerek yenilir. yanına da genellikle kaymak servis edilmektedir veya şerbetin çok ağır gelmemesi için ayran da tüketilebilir.

0

tuzsuz peynirle ve tel kadayifla yapılan bir tatlı cesididir. çok güzel serbetli bayılırım ben bu tatlıya hergün olsa hergün yerim.

0

künefe, tatlı, şeker esaslı şurupla ıslatılmış peynirli hamur işleri ile yapılan geleneksel bir filistin tatlısına verilen isimdir künefe.

0

tuzsuz peynir ve tel kadayıfla yapılan ustune serbet dokulen en guzel tatlıdır.

1

haytayın lezzetlerinden tantuni gibi künefede türkiye çapında ün yapmıştır

1

hatay'ın meşur tatlısıdır. bol peynirli olarak yapılırsa daha güzel olur. şerbetli, kadayıflı bir tatlıdır. akdeniz bölgesinde başarı ile yapılmaktadır.

1

künefe ustu kizarmis tatli alti kizarmis bayilirim tatina guzel yemeye doyamazsiniz ama tatlida bi onu seviyorum

0

hatayın meşhur tatlıyla tuzlunun harmanlanmasından ortaya çıkan lezzeti.

0

şeker, su ve tuz peynirle yapılan geleneksel bir filistin tatlısıdır. malzemesi olduktan sonra evde dahi yapabileceğiniz çok kolay bir tatlıdır.

0

ıçerisinde kadayıf şeker ve peynirin bulunduğu bir şerbetli tatlıdır yanında dondurmayla ikram edilir üzerine antep fıstığı ve ceviz tercih edebilirsiniz.

1

şerbetli bir tatlı türüdür.atası kadayıf tatlısıdır.genellikle hatay mersin adana illerimizde yapılan bir tatlıdır.arasında arasında yağlı peynir ve antep fıstığı vardır.

0

kunefe genizlerde kahvalti dostumuz peynirin cayla karisik beyazligindan izler birakirken bi yandan da baklava borek gel bize gorusek misali serbetimsi hazlar sunan bir tatlimizdir. guneye aittir. tabi orta afrika'daki vatandaslarimiz kunefe icin kuzeyin tatlisi derler. bu da ne demektir: her sey referanslara baglidir. gorecelidir. ben kunefeyi afiyetle yerken baskasi "ulan boyle de tatli olur mu?tatliya peynir konur mu?" diyebilir. bu durumda hemen aklima su nameler gelir: "peynir mayasiz olmaz/mayasiz olgunlasmaaz/pinarla mayalanan/peynire doyum olamaz".

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.