kumbara

hepsi | bugün   10 entry   -

0

metal veya plastikten oluşan ufak bir deliği olan, içerisine bozuk veya kağıt para atıp biriktirebileceğimiz eşya.

1

metalden, topraktan ya da plastikten yapılmış, para biriktirmek için kullanılan, içine bozuk ya da kâğıt para atmaya yarayan bir deliği bulunan küçük kap.

0

para biriktirmeye yarayan delikli küçük kap

0

kutu şeklinde olup sadece küçük bir deliği bulunan içine para biriktirmeye yarayan eşya.

0

bir şeylerin biriktirilmesi amacı ile kullanılan bazen metalden bazen plastikten yapılan kapalı kutulardır.mesela para kumbaraları yada elbise kumbaraları gibi.

1

metal veya kağıt paraların saklanması amaçlı yapılmış olan kutulardır. bazılarının altı açılabilir, bazıları ise dolduktan sonra kırılarak açılır.

0

metalden,topraktan veya tahtadan yapılmış, para biriktirmek için kullanılan,içine bozuk yada kağıt para atmaya yarayan bir deliği bulunan küçük kap.

0

içine kağıt ve bozuk para konulan delikli kap

0

para biriktirmek için kullanılan küçük bir kutudur. çoğu zaman metalden imal edilir. kilidi de bulunur. küçük miktarda para biriktirmek için idealdir. çocuklara birikim yapmayı öğretmek için de kullanılır. günümüzde ise para biriktirmek pek mümkün değildir. hatta para bile yetmiyor.

0

para biriktirebilmek için bankalardan alınan özel kilitli olabilen, çeşitli figür ve modellerle hazır satılan ya da özel ahşap şekilde yaptırılıp içine bozuk, kağıt şeklinde hatta mümkünse dolar falan atmak oldukça mümkün.
parke parçalarından açılması zor kumbara yaptırıp, ilk kumbarayı testere ile kesmek zorunda kalmıştım.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler