kolye

hepsi | bugün   17 entry   -

1

boyuna takılan, kıyafeti tamamlamak için kullanılan şık takılardır.

0

çeşit çeşit modelleri, renkleri, tasarımları ile altın, gümüş vs. şeklinde vazgeçilmez aksesuarlardandır.

0

boyuna takılan özellikle kadınların gözdesi ve pahalı mücevherlerden özellikle takıdır

1

hemen hemen insanlıkla beraber ortaya çıkmış ya da çıktığı düşünülmektedir. insanlıkla ilgili bulunan tüm yazıtlarda veyahut tarihi mekanlarda farklı türlerinin görüldüğü boyna genelde süs için takılan eşya.

0

pek çok modeli olan uzunu kısası çeşit çeşit modelleri olan erkeklerinde kadınlarında kullandığı bir aksesuar.

1

boyun kısmına takılan genellikle kadınların takdığı aksesuarlardır. pek çok değerli taşlardan yapılan kolyeler vardır.

1

genelde kadınların kullandığı boyunlarına süs amaçlı taktıkları bir takı tarzıdır.

0

kolye boyun kısmına takılan altından gümüşten veya çeşitli taşlardan yapılan aksesuar niteliğinde bir eşyadır.

0

kolye,değerli madenler,değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılmış,boyna takılan takı.kolyeler en basit haliyle, bir zincir veya sicim üzerine geçirilmiş taşlardan veya kolye uçlarından meydana gelirler.pek çok değerli taş veya sikkeden yapılmış geniş kolyelere gerdanlık denir.

1

genelde boyuna takılan ve bir çok çeşiti olan,bazıları altından olan,süs için takılan takılardır.

0

altın gümüş gibi çeşitli ve farklı modellerle tasarlanan özellikle kadınların daha çok tercih ettiği boyna takılan aksesuardır

1

önceden kadınlara has bir aksesuar olarak bilinirdi. ancak özellikle son zamanlarda erkeklerin de farklı modellerde kolyeler taktığını görüyoruz. değerli madenlerden ve taşlardan yapılabildiği gibi imitasyon kolyeler de bulunur.

0

bir kadın aksesuarıdır takı olarak kullanılır ve daha çok boyuna takılır.

1

insanların boyunlarına takmak amacı ile üretilmiş olan genelde metallerden olan mesela altın gümüş gibi değerli değersiz takılardır.

0

aksesuar olarak kullanılır. kadınların tercihidir. boyna takılır. zevke göre tercih edilir. birçok çeşidi vardır. çeşitli malzemelerden üretilir.

0

kadınların boyunlarına taktığı bir aksesuardır. büyük,küçük renk renk kolyeler vardır.zincirli olabilir veya ipten olabilir.bir sürü renkli renkli boncuklu kolyeler vardır.tek bir kolye ucu da kullanılabilir.tercihe göre zevke göre değişir.

0

boyuna takılan bir takı türüdür genelde kıyafeti tamamlamak amacıyla takılır omuz ve göğüs dekolteli elbiselerde şık bir kolye çok tamamlayıcı olmaktadır

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.