kolonya

hepsi | bugün   8 entry   -

1

limon veya farklı kokularda olan ele sürülen ferahlık veren sıvıdır. ıçinde alkol bulunmasından dolayi minik yaralarda da mikrop kırılmasını sağlar.

1

eskiden bu da değerliydi be düşündüğüm misafirlikte falan açığa çıkan ellere dökülen alkollü, kokulu sıvı. ferahlık veren bir şey olduğundan dolayı bayılanların falan burnuna koklatılır.

0

tütün,limon,safran,gül ve başka bitkilerden yapılan halleri vardır.bayramlarda daha çok kullanırız.ellerdeki mikropları öldürmek ve güzel kokması için de kullanıyoruz kolonyaları.

0 0
0

hoş kokulu bir sıvı. farklı esanslar katılarak farklı kokular elde edilebilir. türk kültüründe önemli bir yeri vardır. limonlu olanı en çok tercih edilenidir. ben de limonluyu severim.

0

limon gül gibi kokuları olan elimize yüzümüze sürdüğümüz ve güzel kokmamızı sağlaya sıvı bir maddedir genellikte misafirliklere gidildiğinde ikram edilir veya bayramlarda ikram edilir

0

mis gibi ferahlatıcı kokusu ve antiseptik özelliğiyle harika bir ürün. tabiki kaliteli olması şart. yoksa fayda yerine sağlığımıza zarar verebilir.

1

1709 yılında alkol ve suyun karıştırılması ile ilk olarak yapılan limondan çiçekten bazende tütünden yapılan koku ve sağlık amacı ile de kullanılır.

1

yaraların üzerine döküldüğünde bir süre için mikropların sabitlenmesini sağlayan genellikle alkollü olan bir sıvıdır. çeşitli kokuları bulunmaktadır. genel olarak limon kolonyası tercih edilir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.