kızılay

hepsi | bugün   7 entry   -

1

savaş, deprem, yangın, salgın hastalık, su baskını vb. gibi felaket sıralarında zarar görenlere ve yoksullara her türlü yardımı sağlayan bir kurumdur. bağışlarla yaşar.türkiye kızılay derneği adı altında, savaşta, barışta ve milletlerarası yardımlaşmalarda faaliyet gösteren bir yardım kurumu. 11 haziran 1868 tarihinde osmanlı mecruhun-i askeri muavenet cemiyeti adıyla merkezi istanbul’da kurulan cemiyet, 14 nisan 1877’de osmanlı hilal-i ahmer cemiyeti adını aldı.

0

su baskını, yangın, hastalık salgını, savaş, deprem gibi durumlarda zarar görenlere yardım eden, ilaç, yiyecek, giyecek, çadır sağlayan, yoksullara yardım elini uzatan karşılıksız yarar sağlayan hayır kurumu.

0

çok iyi kalpli bir yardımlaşma kurumudur

0

büyük küçük her türlü felaket durumunda felaketten etkilenenlere destek olan bir yardım kuruluşumuzdur. çok büyük hizmetleri vardır. normal zamanlarda kan alma işiyle uğraşır.

1

türkiye'de bulunan yardım kuruluşudur. hastahanelerde yatan hastaların ameliyata girecek olması durumunda kan temini yapmaktadır. deprem zedelere çadır ve battaniye sağlamaktadır.

1

ülkemizde kızılay denildiği zaman ilk aklımıza gelmekte olan doğal afetler gibi konularda felaketten etkilenenler için yardım etmesi ve kan bağışı toplaması olarak aklımıza gelenlerdir.

0

herhangi bir doğal afet sonucunda yardıma ihtiyaç olan insanlara yardım etmek amacıyla kurulmuş bir destek plartformudur.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.