kıymete binmek

hepsi | bugün   10 entry   -

1

bir ara hiç değeri olmayan bir eşya gibi şeyleri zamanı geldiğinde ona değerini sevmek onu korumak çok değerli duruma gelmesi

0

değeri anlaşılmak değeri olmayan bir şeyi önemsememek sonradan değerini anlayıp çok değer cekmek anlayında kullanılır değer veriyorsun zamanında değer vereceksin benim fikrim bu.

1

bir şeyin bir zaman diliminde hiç kimse tarafından yada bir kişi tarafından hiç önemsemezken bir zaman geldiğinde aranmasıdır.

1

bir olay yaşandıktan sonra örneğin araba çarptıktan, kalp krizi geçirdikten sonra kişinin değerinin anlaşıldığı durumlar için kullanılmaktadır.

0

bir zamanlar değeri ol ayan sonradan el bebek gül bebek olan kişilerdir. bende liseye geçtim geçeli öyle oldu.

0

bir şeyin kıymetli hale gelmesidir. çok kıymet görmeyen bir şey şartlar değişincr kıymetli bir hal alabilir. işte bu durum kıymete binmek durumudur. kıymete binen şey çok aranır, tercih edilir.

0

önceden değerli görmediği bir şeyi daha sonra kıymetini anlamak değerini bilmek demektir o şeyi önceden bir işe yaramaz şekilde görülür daha sonra bir işe yaradığını görünce kıymetli binilir.

1

normal şartlarda değeri bilinmeyen şeylerin kaybedildikten sonra ya da lazım olunca değerinin anlaşılması anlamına gelen bir sözdür.

0

önceden değeri olmayan herhangi birnin veya birşeyin sonradan kıymetlenmesi

0

kıymetli hale gelmek. kıymeti artmak. normal şartlarda kıymeti az olan bir şeyin şartlar değiştiği vakit kıymetli hale gelmesi yani kıymete binmesidir. örneğin; önceden daha değersiz olan beyaz et, kırmızı et oldukça fazla pahalanınca kıymete binmiştir.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler