kına

hepsi | bugün   9 entry   -

2

kına bir çiçekli bitkidir. yaprakları kurutulup toz haline getirilerek elde edilen kına mis kokusu ile, saç ve el boyama da kullanılır...

1

insanların elleri ve saçlarını boyamak amacı ile kullandıkları vede kendi adı ile aynı kına ağacından yapılan bir tür boyadır.

0

kına sadece saç boyamak için kullanılan birşey değildir. tedavi için de kullanılıyor diyebilirim.

0

kına çiçekli bir bitkidir.yaprakları kurutulup öğütülmesiyle kına olur.vücut üzerinde çeşitli şekillerde kına yakılır.ayrıca gelinlere de yakılır.

0

kına yeşil bir tozdur içine su katıp vücudun herhangi bir yerine sürünce turuncunun her tonunu yakakaya bilirsiniz bir çok faydası da vardır yiyilmez

0

kına konulan bölgeler dergilerin altı dezenfekte olmuş demektir

0

estetik amaçlı kullanılan bir maddedir. bir tür toz boyadır. su ile yoğurulur. vücudun istenilen yerine konur. kuruduktan sonra kendine has bir renk bırakır. aynı adla gecesi de yapılır.

0

kına ağacının kurutulmuş yapraklarından elde edilen ve oldukça güzel kokusu olan, saç, el, ayak boyamakta kullanılan toz.
bazı desenlerle de vücudun istenen yerlerinde çeşitli figür yada şekilleri yapmak için de kullanılır.

0

kına ağacından elde edilmiş olan kuru yaprakların kurutulmasında elle hazırlanan harcın sürülmesi suretiyle bekletilip ortaya çıkan kırmızı görüntüdür.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.