kıdem tazminatı

hepsi | bugün   11 entry   -

0

bir işyerinde belirli bir süre sigortalı çalışan işçinin işine son verildikten sonra veya emeklilik dolayısıyla işinden ayrılmak durumunda bulunmasıyla işçiye, çalıştığı süreye göre, işyerince topluca ödenen para.

0

personelin çalıştığı süre boyunca verdiği emeğin karşılığını almasını sağlan sistemdir.
belli şart ve koşullarda ödenir. herkes kafasına göre talep edip kıdem tazminatı alamıyor.

0

belirli bir süre bir iş yerinde çalışan kişinin işten çıkarılması ya da belli kriterleri sağladığı sürece talep edip verdiği emeğe karşılık alacağı ödeme şeklidir.

0

yasal hakkımız

1

bir yerde uzun süre hakkı ile çalışmış ve bir yerlere gelmiş olan kişinin alacağı tazminatın yani paranın adıdır.

0

kıdem tazminatı için bir işyerinde bir yıllık sigortalı çalışmış olmak gerekir. kıdem tazminatı ücreti bir yılın dolduğunda o andaki bir aylık maaş verilir ve eğerki işten çıkartılırsan kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı alabilirsin ve askere gidersende alabilirsin. kendi isteğin üzerine işten ayrılırsan hiç bir hak talep edemessin.

0

bir hizmet süresi boyunca emek veren kişiler kıdemli sayılır. bu kıdem sektörden sektöre değişir. sgk kanunlarına göre de belirlenmiştir. işten çıkarılan ya da emekli olan kişilere hizmet sürelerine göre tazminat verilir. bu tazminat, kıdem tazminatıdır.

0

belirli bir süre çalıştıktan sonra işine son verilen ya da emeklilik dolayısıyla işinden ayrılmak durumunda bulunan işçiye, çalıştığı süreye göre, işyerince topluca ödenen para.

1

belirli bir süre çalıştıktan sonra işine son verilen ya da emeklilik dolayısıyla işinden ayrılmak durumunda bulunan işçiye çalıştığı süreye göre işyerince topluca ödenen para

1

insanların çalışma hayatlarında geçirdikleri süreler kıdem olarak değerlendirilir. işte bu çalışanlar herhangi bir sebeple işten ayrılırsa çalıştığı güne göre kıdem tazminatı adı altında para almaya hak kazanır.

0

kıdem bir işte ustalaşmış olan kimseye denir artık o işi çok iyi bilen kişidir çalıştığı herhangi bir yerde ustalaşmış bir kişinin ya emeklilik ya da işten çıkmak suretiyle oranın kişiyi ödediği para.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.