kibrit

hepsi | bugün   12 entry   -

2

ıçinde nizami 40 tane ufak çöp bulunan sigara veya ateş yakmaya yarayan bir gerektir günümüzde artık eskisi gibi sık kullanılmıyor şimdilerde çakmak daha popüler.

0

bakkallarda satılan ufak bir kutu vardır kenarlarında ateş yakılması için siyah bir şey vardır içindeki küçük çubukları kenarlarına sürterek ateş yakılmasını sağlıyoruz sigara yada mangal yakmak vb gibi şeyler için kullanıyor

0

en ucuz ateş diyebilirim...

0

çakmağın bulunmadığı durumlarda en ideal ateş yakma materyalidir.

1

insanların bir yerde ateş yakmak amacı ile yapılmış üretilmiş olan ince bir çubuktan yapılan uç taraflarına barut konan araçlar.

0

yanıcı yakıcı alet tuaf olan şey çakmaktan sonra bulunması

1

kibrit batı ülkelerinde ilk kez 1833 yılında piyasaya çıkmış, türkiye'de ise 1929'da çıkarılan yasayla kibrit yapımı tekel genel müdürlüğününün tekeline verilmiş ve 1932'de fabrika açılmış.

0

çok eskiden çakmak çıkmadan önce kullandığımız ateş yakma aracıydı ince uzun bir çubuk oluyordu onunla kibritin dış kapağında bulunan şeyi sürdüğümüzde ateş çıkıyordu.

0

ateş yakmak icin kullanilan küçük parçacıklardır.

0

ateş yakmaya yarayan, bir ucunda sürtünme sonucu kolayca yanabilecek bir bileşim bulunan, küçük çöp durumunda tahta ya da karton parçası.
içinde kibrit çöpleri bulunan küçük kutu.
.

0

bir ucu sürtünme sonucu yanabilecek birleşimde olan küçük tahta parçası ve içinde bu parçaların bulunduğu kutusu mevcut.

0

küçük tahta parçalarına verilen adlar ucunda yanma ya gerektiren kahverengi gibi cisimlerin sürtünmeden sonra ateş çıkar.

Bilgi, eğlence ve arkadaşların burada.